Sprawa Kevina Spacey'a: Netflix ogłasza koniec "House of Cards"!

2017-10-31
Sprawa Kevina Spacey'a: Netflix ogłasza koniec "House of Cards"!

30 października Netflix ogłosił, że serial „House of Cards”, będący obecnie w produkcji, zakończy się po sześciu sezonach, w 2018 roku. Szefowie firmy ogłosili swoją decyzję zaledwie kilka godzin po tym, jak Kevin Spacey nieudolnie przeprosił Anthony'ego Rappa, potwierdzając tym samym zarzuty tego drugiego o molestowanie seksualne.

„House of Cards” jest pierwszym oryginalnym hitem Netflixa i był niedawno wymieniany jako ten serial, który zainspirował rosyjskich trolli internetowych, którzy starali się dowiedzieć więcej o polityce Stanów Zjednoczonych.

 

Netflix opublikował swoje oświadczenie 30 października po południu, tuż po tym, jak do mediów przedostała się informacja o sprawie Spacey-Rapp: „Media Rights Capital i Netflix są głęboko zaniepokojone ostatnimi wiadomościami dotyczącymi Kevina Spacey'a. W odpowiedzi na doniesienia medialne z ostatniej nocy szefowie obu firm przybyli do Baltimore, aby spotkać się z obsadą i ekipą filmową. Zapewnili wszystkich o swoim wsparciu. Kevin Spacey nie pracuje obecnie na planie”.

 

Niektóre źródła podają, że decyzja była rozważana przez kilka ostatnich miesięcy. Jednak wiadomość o tym, że Spacey molestował Rappa (ten pierwszy miał wtedy 26 lat, drugi 14), wydaje się tą, która skłoniła firmę do błyskawicznej reakcji.

 

Co stanie się teraz, trudno powiedzieć. Netflix planował stworzenie biografii Gore'a Vidala pod tytułem „Gore”, z Kevinem Spacey'em w roli głównej. Wszystko wskazuje na to, że będzie go musiał ktoś zastąpić. Aktor jest powszechnie krytykowany za swoje oświadczenie dotyczące molestowania Rappa (które stało się jednocześnie coming-outem aktora jako homoseksualisty).

 

Netflix przeznacza na „House of Cards” ogromne pieniądze. Budżet jednego sezonu to – jak donoszą media – 50 mln dolarów. Jednak zarzut o molestowanie w obecnej chwili wydaje się poważniejszy i amerykański serwis wolał skasować serial i narazić się na straty, zamiast go produkować i narazić się na uszczerbek wizerunkowy.

 

Ile na całej sprawie straci sam Kevin Spacey, oczywiście poza dobrym imieniem (które już stracił)? Prawdopodobnie poza rolą Franka Underwooda także większość kontraktów reklamowych. W Polsce aktor reklamował Bank Zachodni WBK.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska