Dustin Hoffman też molestował, jak Kevin Spacey

2017-11-02
Dustin Hoffman też molestował, jak Kevin Spacey

Afera dotycząca molestowania seksualnego zatacza coraz szersze kręgi. Właśnie okazało się, że "drapieżnikiem" był także Dustin Hoffman. Aktor przyznał się w specjalnym oświadczeniu.

Lawina, jaką poruszyła sprawa hollywoodzkiej grubej ryby Harvey'a Weinsteina, pochłania kolejnych wielkich i jak się wydawało nietykalnych.

 

Właśnie okazało się, że wiele lat temu seksualnym napastnikiem był Dustin Hoffman. To legenda, aktor, który jest liderem na liście nominowanych do Oscara (7 nominacji), zdobywca dwóch statuetek.

 

Sprawę ujawniła Anna Graham Hunter. W 1985 roku była ona asystentką na planie "Śmierci komiwojażera". Hoffman miał klepać ją po pupie, składać niedwuznaczne propozycje.

 

"Poprosił, żebym zrobiła mu masaż stóp. Kiedy się zgodziłam, flirtował ze mną i ciągle napomykał o seksie. Kiedy spytałam, co zje na śniadanie powiedział, że jajka na twardo i łechtaczkę na miękko. Wszyscy się z tego śmiali, a ja płakałam w łazience. Innym razem pytał, czy zrobiłam tak, jak przykazał i czy uprawiałam seks w weekend" - relacjonuje Hunter.

 

Hoffman, według niej, molestował także inną asystentkę o imieniu Elizabeth. "Poprosił na śniadanie jej pierś, a ona nazwała go świnią. Mimo to Hoffman ją obmacywał".

 

Innym razem aktor klepał Anne Graham Hunter po pupie czterokrotnie, tyleż razy dostał za to w twarz, a mimo to kontynuował karygodne zachowanie. Na słowa, że jest "starym zboczeńcem", odpadł, że jest młodym zboczeńcem, bo przecież ma włosy na głowie".

 

Hoffman, który ma dziś 80 lat, wydał oświadczenie, w którym przepraszając potwierdza relację Hunter. "Wszystkie kobiety darzę największym szacunkiem i czuję się fatalnie, myśląc, że moje zachowanie mogło postawić ją w niekomfortowej sytuacji. Przepraszam. To zupełnie nie pokazuje, jakim jestem człowiekiem" - napisał Hoffman.

 

Aktor jest kolejnym aktorem, po Kevinie Spacey'u, który został oskarżony o molestowanie. Sprawa Spacey'a trwa, ponieważ po aktorze Anthonym Rappie, którego gwiazda molestowała, gdy ofiara miała 14 lat, odzywają się kolejni poszkodowani.

 

Zastanawiamy się, czy polskie gwiazdy, ale i kobiety nie pojawiające się na pierwszych stronach gazet i w sieci, będą miały odwagę, by ujawnić molestujących je aktorów, producentów i innych wysoko postawionych mężczyzn. Np. aktorka Katarzyna Warnke w wywiadzie u Kuby Wojewódzkiego powiedziała, że dostała niemoralną propozycję, lecz nie ujawniła od kogo. Kwestią czasu jest, kiedy ten i/lub inne skandale wyjdą na jaw.

 

Akcja #metoo (#jateż), która polega na ujawnianiu przypadków napastowania i molestowania, zobowiązuje.

 

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska