Elon Musk twórcą Bitcoina?

2017-11-29
Elon Musk twórcą Bitcoina?

Tak twierdzi jego były stażysta. I przedstawia interesujący argumenty na poparcie swojej tezy.

Cena Bitcoina idzie do góry jak oszalała. Wartość najpopularniejszej na świecie kryptowaluty wzrosła w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy o niemal 1000 procent – obecnie 1 Bitcoin jest warty jest 10 tysięcy dolarów, ale można się spodziewać, że jego cena wzrośnie. Pomimo ogromnej popularności waluty nadal nie wiadomo, kto stoi za jej stworzeniem – według oficjalnych informacji jest to Satoshi Nakamoto. Nadal jednak nie ustalono, kim jest Satoshi – może być to pseudonim zarówno jednej osoby, jak i całej grupy.

 

Ciekawą teorię na temat tożsamości twórcy Bitcoina przedstawił Sahil Gupta – były stażysta w należącej do Muska firmie SpaceX. Jego zdaniem za pseudonimem Satoshi Nakamoto nie kryje się nikt inny, jak… Elon Musk we własnej osobie! Jakie argumenty ma Gupta na poparcie swojej tezy? Jego zdaniem Bitcoin mógł zostać wymyślony i stworzony jedynie przez osobę, która może się pochwalić bardzo rozległą wiedzą w dziedzinie ekonomii i kryptografii, a szef Tesli spełnia te kryteria. Dodatkowo Bitcoin został napisany w C++, a Musk zna ten język programowania doskonale. Kolejnym argumentem jest innowacyjność Elona – skoro buduje rakiety i wymyśla projekty w stylu Hyperloop, to byłby również zdolny do stworzenia kryptowaluty. Dowodem ma być również ten twitt:

 

 

Na tym jednak argumenty się nie kończą – Satoshi Nakamoto jest anagramem zdania „so a man took a shit” (co chyba nie wymaga tłumaczenia) i zdaniem Gupty doskonale oddaje poczucie humoru Elona Muska. Dodatkowo Bitcoin powstał niedługo po kryzysie finansowym i wynikał z potrzeby stworzenia waluty, która poza obiegiem bankowym w sposób zdemokratyzowany.

 

Czy Elon Musk rzeczywiście stworzył Bitcoina? Jeśli wierzyć samemu zainteresowanemu, to odpowiedź na to pytanie jest przecząca – Musk zaprzeczył doniesieniom i dodał, że nie pamięta, gdzie trzyma swoją kryptowalutę.

 

foto: Heisenberg Media / flickr

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska