Harakiri specjalisty od samurajskich mieczy

2017-12-18
Harakiri specjalisty od samurajskich mieczy

51-letni specjalista od samurajskich mieczy został znaleziony martwy w swojej sypialni po popełnieniu seppuku: japońskiej formy rytualnego samobójstwa.

Zwłoki Aluna Jonesa zostały odkryte przez jego matkę. Samobójca leżał na swoim mieczu, z ramionami nad głową. Ofiara niedawno wróciła z Japonii, Jones sprzedał wszystkie miecze samurajów ze swojej kolekcji, po czym wrócił do rodziny mieszkającej w Newport w południowej Walii.

 

Gazeta „Metro” poinformowała, że śledztwo w sprawie jego śmierci wykazuje, że nie zachowywał się, jak zwykle. Siostra ofiary Marianne Caulfield stwierdziła, że różnica w zachowaniu jej brata była niezwykle widoczna. „Przez wiele lat mieszkał w Japonii. Kiedy wracał do domu, zawsze odwiedzał znajomych. Tym razem stracił na wadze i spędzał większość czasu w swojej sypialni”.

 

Jones, uznany ekspert od samurajskich mieczy i rytuału harakiri, popełnił samobójstwo zgodnie ze sztuką. Zrobił to dokładnie tak, jak robili samurajowie. Według śledczych prawdopodobnie cierpiał na depresję.

 

Historycznie pierwszy akt seppuku (lub harakiri, te słowa to synonimy, Japopńczycy mówią raczej seppuku, Anglosasi używają starej japońskiej nazwy harakiri), został wykonany przez Minamoto no Yorimasa podczas bitwy pod Uji w 1180 roku. Dosłowne tłumaczenie harakiri brzmi „cięcie żołądka”.

 

Fot: iStock

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska