Robert Kubica jednak w Williamsie! Jako ten trzeci...

2018-01-16
Robert Kubica jednak w Williamsie! Jako ten trzeci...

Bardzo długo musieliśmy czekać na informacje na temat przyszłości Roberta Kubicy w Formule 1. Choć polski kierowca nie został jednym z dwóch kierowców Williamsa, to znalazł zatrudnienie jako trzeci kierowca: rezerwowy i testowy.

„Williams Martini Racing ma przyjemność ogłosić, że Robert Kubica został kierowcą rezerwowym i testowym na sezon Formuły 1 w 2018 roku. Powrót Roberta do Formuły 1 obejmował kilka testów w drugiej połowie ubiegłego roku, a także test opon Pirelli w Abu Dhabi na zakończenie sezonu 2017. W tym roku będzie miał szczególnie aktywną rolę w zespole, w tym udział w testach przed sezonem w Barcelonie, prowadził testy w sezonie, a także będzie brał udział w weekendowych sesjach treningowych” - głosi początek komunikatu Williamsa.

 

Dalej następuje całe mnóstwo komplementów pod adresem Polaka i standardowe oświadczenie zaczynające się od słów „Jestem bardzo szczęśliwy...” ze strony Roberta Kubicy.

 

Czy rzeczywiście jest szczęśliwy, okaże się w czasie trwania sezonu 2018. Bardzo długo czekaliśmy, mając nadzieję, że Robert zostanie jednym z dwóch kierowców Williamsa. Okazało się jednak, że Kubica przegrał walkę o miejsce w składzie teamu z Siergiejem Sirotkinem i Lancem Strollem.

 

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska