Twój olimpijski bliźniak

Twój olimpijski bliźniak

Wszystko kręci się obecnie wokół olimpiady, całe zamieszanie potrwa jeszcze ponad tydzień. W związku z powyższym zalewani jesteśmy całym multum informacji, związanych z Rio. Dodatkowo dostępne są również wszelakie aplikacje komputerowe, mobilne, które maja nam przybliżyć pełny obraz igrzysk. Na bardzo dobry pomysł wpadli koledzy z BBC, dzięki któremu mozemy sprawdzić jak my sami wypadlibyśmy w olimpijskich statystykach.

Oczywiście statystykach które biorą pod uwagę budowę naszego ciała. Jeśli chcemy sprawdzić jak na przykład wypadlibyśmy w starciu z Usainem Boltem, nic prostszego, wystarczy poranna „przebieżka” za autobusem. W wersji ekstremalnej możemy spróbować dogonić wagon metra, jednak to już dla naprawdę zaprawionych w bojach.

 

Wróćmy do tematu. Omawiana przez nas strona, po podaniu przez nas podstawowych parametrów, takich jak nasz wzrost, waga oraz wiek, z pośród blisko 12 tysięcy olimpijczyków startujących obecnie na Olimpiadzie w Rio, przyporządkuje nam kilku tych którzy najbardziej odpowiadają naszemu opisowi.

 

Nie jest to przesadnie skomplikowane, ale za to całkiem ciekawe. Dodatkowo po uzyskaniu rezultatów, widzimy jak wyglądamy na tle całej olimpijskiej rodziny. To jest, w jakim przedziale wieku, takim jak nasz, jaka grupa zawodników startuje na IO. Gdzie plasuje się nasz wzrost oraz waga. Dokładnie ilu podobnych nam zawodników rywalizuje obecnie w Brazylii.

 

Baza danych tej aplikacji zawiera przeszło ¾ nazwisk obecnych olimpijczyków, czyli można spokojnie przyjąć, że prawidła statystyki zostały zachowane. Po okazaniu wyników, jesteśmy też poinformowani w jakich ramach, jeśli chodzi o dane, się obracamy. Na tej zasadzie możemy się dowiedzieć, że najniższą i zarazem najlżejszą atletką, na XXXI letnich igrzyskach, jest reprezentująca gospodarzy gimnastyczka Flavia Saraiva. Brazylijka faktycznie wielkim ciałem nie została przez naturę obdarzona, ma 133 centymetry wzrostu i waży zaledwie 31 kilogramów. Akurat w jej dyscyplinie takie warunki fizyczne, zapewne nie są przeszkodą, dodatkowo nie od dziś wiadomo, że to duch i wola zwycięstwa liczą się przede wszystkim.

 

Flavia oficjalnie ma 16 lat, więc jeszcze trochę czasu posiada aby urosnąć. W kontrapunkcie do niej mamy chińskiego koszykarza Li Muhao który może sie pochwalić, właściwymi dla swojej dyscypliny - 218 cm wzrostu. Wagowo jednak nie może się równać z przedstawicielem rumuńskiej kadry, judoką Danielem Nateą, który waży przeszło 5 razy tyle ile panna Saraiva, to jest 170 kilo żywej wagi.


Jesli chodzi o wiek, najmłodszym uczestnikiem, w tym wypadku uczestniczką, jest 13 letnia pływaczka z Nepalu Gaurika Singh. Jej babcią spokojnie mogłaby być Nowo Zelandka Julie Brougham. Wieku paniom nie wypada wypominać jednak pani Brougham swoim startem na igrzyskach, w konkurencji jeździeckiej, może się szczycić mając na koncie 62 wiosny. Ogólnie uniwersalny sportowiec walczący w Rio de Janeiro miałby: 26 lat, 177 centymetrów wzrostu, oraz 72 kilogramy wagi. Jak widać zatem, często postrzegani za nadludzie, profesjonalnie atleci tak bardzo się nie różnią od przeciętnego człeka.  

 

fot: istockphoto.com

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska