Usain Bolt zagra w meczu Soccer Aid dla UNICEF

2018-02-27
Usain Bolt zagra w meczu Soccer Aid dla UNICEF

25 lutego Usain Bolt ogłosił, że podpisał kontrakt z klubem piłkarskim. Od tego momentu zaczęły się dyskusje i poszukiwanie odpowiedzi na pytanie, w barwach jakiego zespołu niebawem zobaczymy Jamajczyka.

Jamajski sprinter nigdy nie ukrywał, że piłka nożna jest jego wielką pasją. Bolt zapowiadał, że po zakończeniu kariery lekkoatletycznej będzie dążył do tego, żeby grać w piłkę na profesjonalnym poziomie. Mówiło się o jego treningach wraz z drużyną Borussi Dortmund, ale trudno było w tym widzieć cokolwiek poza zabiegiem marketingowym – same umiejętności sprinterskie i rozpoznawalność to za mało, aby móc rywalizować z zawodnikami pierwszej Bundesligi.

 

Jakiś czas później świat obiegła informacja, że Jamajczyk rozpoczął treningi w Mamelodi Sundowns FC. Wielu podejrzewało, że to właśnie z drużyną z Republiki Południowej Afryki Bolt zwiąże się kontraktem, tym bardziej że sam klub podgrzewał atmosferę na Twitterze:

Dziś okazało się jednak, czego w istocie dotyczy całe to zamieszania. Jamajski sprinter nie podpisał bowiem kontraktu z żadnym profesjonalnym klubem – cały czas chodziło o jego udział w meczu Soccer Aid. To cykliczna impreza charytatywna, w ramach której jest rozgrywany mecz piłkarski, pomiędzy złożonymi z celebrytów i legend piłki nożnej reprezentacji Anglii oraz „Reszty świata”. Soccer Aid odbywa się co dwa lata, począwszy od 2006 roku. W tym roku spotkanie zostanie rozegrane 10 czerwca na Old Trafford – stadionie Manchesteru United.

Poczynaniami Usaina Bolta można kierować na wirtualnych boiskach – Jamajczyk jest jednym z piłkarzy dostępnych w trybie myClub w ostatniej odsłonie Pro Evolution Soccer. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

 

 

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska