Tom Hardy zagra Ala Capone. A jak w przeszłości zrobili to inni aktorzy?

2018-03-05
Tom Hardy zagra Ala Capone. A jak w przeszłości zrobili to inni aktorzy?

Przed jednym z najpopularniejszych aktorów na świecie staje duże wyzwanie – właśnie ogłoszono, że Tom Hardy zagra główną rolę w filmie „Fonzo”, który będzie opowiadał historię Ala Capone. Z tej okazji postanowiliśmy przypomnieć innych aktorów, którzy w przeszłości wcielali się w słynnego gangstera.

Potwierdziły się plotki, które krążyły w sieci od kilku miesięcy. Tom Hardy zagra Ala Capone w filmie Fonzo, który wyreżyseruje Josh Trank – człowiek odpowiedzialny między innymi za Fantastyczną czwórkę. Za Hardym przemawia nieliche doświadczenie, jeśli chodzi o wcielanie się w role ludzi będących na bakier z prawem. W tym kontekście z pewnością należy wspomnieć o Legend Briana Helgelanda, w którym Hardy zagrał podwójną rolę bliźniaków Kray, a także Peaky Blinders, gdzie wcielił się w Alfiego Solomonsa.

Fonzo – Tom Hardy jako Al Capone

Film Tranka skupi się na późniejszym okresie życia chicagowskiego gangstera. Oficjalny opis filmu mówi: „Niegdyś bezwzględny biznesmen i przemytnik alkoholu rządził Chicago żelazną pięścią. Alfonse Capone był najsłynniejszym i budzącym grozę amerykańskim gangsterem. W wieku 47 lat, po niemal dekadzie spędzonej w więzieniu, jego umysł jest toczony przez demencję, a przeszłość zaczyna mieszać się z teraźniejszością.” Zdjęcia rozpoczynają się 2 kwietnia, więc na premierę filmu przyjdzie nam jeszcze poczekać. W tym czasie możemy nadrobić zaległości i przypomnieć sobie, jak Al Capone był przedstawiany w przeszłości na dużym i małym ekranie.

Al Capone (1959)

Rod Steiger to aktor, o którego istnieniu przeciętny widz raczej nie pamięta. Zupełnie niesłusznie – Amerykanin to gość niezwykle dla kina zasłużony, o czym najlepiej świadczy Oscar i Złoty Glob za pierwszoplanową rolę w filmie W upalną noc z 1967 roku. Al Capone z 1959 roku statuetki mu co prawda nie zapewnił, ale z pewnością jest jedną z lepszych pozycji w aktorskim dorobku Steigera.

Nietykalni (1987)

Film Briana de Palmy z 1987 roku pojawia się niemal w każdym rankingu, który wymienia najlepsze filmy gangsterskie wszech czasów. Nie bez powodu – historia kierowanego przez nieustępliwego Elliotta Nessa oddziału, mającego za zadanie ująć Ala Capone fascynuje nawet po ponad trzydziestu latach od premiery. Już sama obsada robi wrażenie – na ekranie widzimy między innymi Kevina Costnera, Seana Connery’ego i Andy’ego Garcię, a w rolę Capone wciela się Robert De Niro. Pozycja obowiązkowa!

Zakazane imperium (2010-2014)

Historia opowiedziana w jednym z największych serialowych hitów w historii HBO nie skupia się bezpośrednio na samym Alu Capone, ale jest on jedną z bardziej znaczących postaci. Tym razem ma on twarz Stephena Grahama – aktora, który zasłynął między innymi rolą Tommy’ego w Przekręcie, Combo w This is England oraz Baby Face’a Nelsona we Wrogach Publicznych. Jego występ w Zakazanym imperium jest na tyle udany, że zdaniem wielu powinien on znaleźć się w obsadzie Peaky Blinders – Capone ma się pojawić w piątym sezonie serialu.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska