2018-03-07
Top 5 najbogatszych na świecie: są zmiany

Miesięcznik „Forbes” właśnie ogłosił listę 100 najbogatszych ludzi świata. Zmiany są widoczne na całej liście, a najbardziej na miejscu numer 1.

Kim jest pierwsza piątka szczęśliwców (mamy nadzieję, że szczęśliwców)? Zobaczcie to w naszej galerii.

Na liście 100 najbogatszych ludzi Forbesa zaszły spore zmiany. Z pierwszej piątki spadł Amancio Ortega, właściciel Zary ustąpił miejsca Bernardowi Arnault. Jeff Bezos awansował z 3. na 1. miejsce. Poza tym lepsze pozycje zajmują Chińczycy, choć najbogatszy z nich uplasował się dopiero na 17. miejscu.

Jak wyliczył „Forbes” na świecie jest 2208 miliarderów. Ich majątek to łącznie 9,1 biliona dolarów. Wciąż dominują Amerykanie, których jest wśród miliarderów 585. Na drugim miejscu znajdują się Chińczycy, którzy mogą poszczycić się 373 miliarderami.

W tym roku do tego zacnego grona należą obywatele 72 państw. Po raz pierwszy pojawił się Węgier i obywatel Zimbabwe.

Co ciekawe, na liście miliarderów (wszystkich, nie tylko stu) zabrakło Saudyjczyków. Majątki obywateli tego kraju zostały skonfiskowane przez Mohammada ibn Salmana, syna króla Arabii Saudyjskiej, następcę tronu i ministra obrony narodowej, w wyniku afery korupcyjnej (a tak naprawdę walki politycznej o władzę w kraju).

Fot: REUTERS/Forum

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska