Transpłciowa modelka aniołkiem Victoria’s Secret?

2018-04-12
Transpłciowa modelka aniołkiem Victoria’s Secret?

Najsłynniejszego producenta bielizny na świecie – amerykańską firmę Victoria’s Secret – czeka poważny test na tolerancję i stosunek do równouprawnienia. Aniołkiem chce zostać Leyna Bloom. Jest piękna, ale problem w tym, że urodziła się jako mężczyzna.

Victoria’s Secret produkuje bieliznę, ale także organizuje słynne pokazy mody. Raz do roku po wybiegu przechadzają się aniołki VS – najpiękniejsze z najpiękniejszych modelek. Aniołkami VS były w przeszłości Adriana Lima, Alessandra Ambrosio, Heidi Klum, Miranda Kerr, Doutzen Kroes.

Pokaz jest medialnym wydarzeniem, ostatni odbył się w Szanghaju i był transmitowany na żywo na cały świat. Zdjęcia z pokazu publikują potem wszystkie media. My też bardzo często pokazujemy wam zarówno zdjęcia z sesji, jak i zdjęcia samych aniołków.

Leyna Bloom jest młodą modelką, która chce zostać aniołkiem VS. Zobaczcie tylko na jej zdjęcia, ma ku temu wszelkie predyspozycje. Wygląda zjawiskowo. Leyna upatruje swojej szansy w tym, że VS od pewnego czasu stara się znaleźć równowagę pomiędzy zatrudnianiem modelek czarnoskórych i białych.

Ale to nie w kolorze skóry problem, lecz w tym, że Leyna urodziła się jako mężczyzna. Przeszła operację zmiany płci, kobietą jest od stosunkowo krótkiego czasu. Czy Victoria’s Secret zechce ją zatrudnić? Przekonamy się. Leyna Bloom prowadzi kampanię na rzecz swojej kandydatury. Używa mediów społecznościowych, jest częstym gościem w telewizji, udziela wywiadów, w których zachęca amerykańskiego producenta do otwarcia się na kobiety o bujniejszych kształtach, Azjatki, a także osoby transpłciowe.

Firma Victoria’s Secret została postawiona pod ścianą. No bo jeśli odmówi, może wyjść na nietolerancyjną. A jeśli się zgodzi? No cóż, dotąd to firma wybierała sobie modelki, a nie modelki firmę. Ciekawe, czy tak zostanie i tym razem.

Swoją drogą, otwarte spoglądanie na osoby transpłciowe jest ostatnio powszechne. Amerykański PLAYBOY uczynił transpłciową modelkę Ines Rau swoją playmate. Niemiecki PLAYBOY umieścił nie tylko pictorial takiej kobiety Giuliany Farfalli, ale także została ona gwiazdą jednej z okładek.

View this post on Instagram

Reclaiming my time 🖤

A post shared by Leyna Bloom (@leynabloom) on

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska