Zamieszkaj jak gangster: na sprzedaż willa Ala Capone’a

2018-04-23
Zamieszkaj jak gangster: na sprzedaż willa Ala Capone’a

W tym miejscu tworzyła się historia. Należącą do Ala Capone – najsłynniejszego gangstera wszech czasów – właśnie wystawiono na sprzedaż. W niej „Człowiek z blizną” (Scarface) planował swoje najbardziej mordercze przedsięwzięcia.

To jest dom godny prawdziwego króla. Nawet jeśli chodzi o króla zorganizowanej przestępczości. Posiadłość Ala Capone przy 93 Palm Avenue w Palm Island na Florydzie została wystawiona na sprzedaż. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, zostanie sprzedana na królewską kwotę.

Żeby dotknąć amerykańskiej historii, ale też po prostu cieszyć się ultraluksusową posiadłością, trzeba zapłacić jedyne 15 milionów dolarów.

Luksusowo, ale z klasą

Rzut oka na zdjęcia willi i od razu widać, że Al Capone nie był skąpy, jeśli chodzi o zapewnianie samemu sobie luksusu. Jego willa to przestronna posiadłość. Sam główny budynek ma cztery sypialnie, a do tego jest jeszcze niewielki dom gościnny z dwiema sypialniami. Jest basen o wymiarach 18 na 9 metrów stóp i spora prywatna plaża, przy której mogą cumować łódki. Całość jest ogrodzona i posiada spory ogród.

Na zainteresowanie się willą Ala Capone jest naprawdę dobry moment. 35 lat temu premierę miał film „Scarface” z Alem Pacino w roli głównej. W produkcji jest film o chicagowskim gangsterze, w którego wcieli się Tom Hardy.

Masakra zaplanowana w salonie

Sama posiadłość na Florydzie została kupiona przez Capone’a, kiedy był już bardzo wpływowym bossem mafii. To tam opracowywał wiele swoich mafijnych planów, mówi się o tym, że w salonie zaplanował operację znaną później jako Masakra w dzień Świętego Walentego (zginęło wówczas 7 osób, z których sześć było członkami konkurencyjnej grupy z Chicago). Miała ona miejsce w 1929 roku.

Kupujący willę Capone’a mogą liczyć na lepszy los niż ten, który był udziałem słynnego gangstera. Po tym jak został aresztowany (za niepłacenie podatków) trafił do więzienia w Alcatraz. Wypuszczono go w 1939 roku, ze względu na zły stan zdrowia. Zamieszkał we opisywanej willi, gdzie przeżył jeszcze 20 lat. Jego wpływy w mafijnym świecie były już wówczas żadne. A radość życia odebrała mu postępująca demencja, która wyniknęła z syfilisu, którym Capone zaraził się od jednej z prostytutek.

Poniżej możecie zobaczyć także krótkie wideo o historii willi:

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska