Nie żyje Art Paul – człowiek, który stworzył naszego „króliczka”

2018-05-03
Nie żyje Art Paul – człowiek, który stworzył naszego „króliczka”

W wieku 93 lat zmarł w Chicago Art Paul – grafik, który stworzył jedno z najbardziej charakterystycznych i rozpoznawalnych logo na świecie, czyli naszego „króliczka”.

Art Paul to człowiek, który sporą część życia oddał PLAYBOYOWI i jest dla naszego pisma niemal tak zasłużony, jak Hugh Hefner. Z magazynem był związany od samego początku – był bowiem pierwszym pracownikiem zatrudnionym przez Hefnera. Pracował w nim niemal 30 lat, piastując w tym czasie stanowisko dyrektora artystycznego.

Jego najbardziej znaczącym osiągnięciem jest jednak stworzenie logo PLAYBOYA, czyli rozpoznawalnego na praktycznie całym świecie królika z muszką pod szyją. Art przyznał kiedyś, że wymyślenie go zajęło mu około godziny, co jest niezbitym dowodem na to, że utalentowani ludzie byli z PLAYBOYEM od samego początku. To dzięki niemu w magazynie pojawiały się prace artystów tak uznanych, jak chociażby Andy Warhol czy też Salvador Dali.

fot. Reuters

W 1982 roku Paul odszedł na emeryturę, ale nie porzucił całkowicie pracy. Nadal tworzył ilustracje dla czasopism, a także programów telewizyjnych i filmów. Zmarł w wieku 93 lat – jak podała jego rodzina, przyczyną śmierci były powikłania po zapaleniu płuc.

Spoczywaj w pokoju, Art. I dzięki za wszystko!

foto główne: TopFoto

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska