Dorociński jako Kapuściński w hiszpańskim filmie (polski teaser)

2018-06-22
Dorociński jako Kapuściński w hiszpańskim filmie (polski teaser)

Światowa premiera filmu „Jeszcze dzień życia” miała miejsce na festiwalu w Cannes.

Opublikowana w 1976 roku książka „Jeszcze dzień życia” Ryszarda Kapuścińskiego to jedna z najbardziej znanych i zarazem osobistych książek wybitnego polskiego reportażysty. Wielokrotnie wznawiana publikacja opowiada o schyłku walk o niepodległość i pierwszych miesiącach wojny domowej w Angoli, ale jest też świadectwem autorskiej przemiany Kapuścińskiego, a także pisarską refleksją nad rolą i powinnościami korespondenta. Polski reżyser Damian Nenow i Hiszpan Raul De La Fuente postanowili przenieść dzieło na ekran, wykorzystując do tego formę animacji.

Zatytułowany tak samo jak książka film miał swoją premierę na festiwalu w Cannes, ale jeszcze przed pokazem mówiono o „Jeszcze dniu życia” jako o jednej z najbardziej wyczekiwanych europejskich animacji roku – tak pisał o produkcji m.in. serwis „Variety”. Czy oczekiwania zostały spełnione? Gdybyśmy mieli sugerować się samymi wyróżnieniami i głosami krytyki, musielibyśmy powiedzieć, że z nawiązką – film otrzymał specjalne wyróżnienie na festiwalu w Bolonii, a krytycy chwalą dzieło i porównują je choćby do znakomitego „Walca z Baszirem” Aliego Formana.

Polscy widzowie będą mogli zobaczyć film od 2 listopada, a już dziś otrzymujemy trailer produkcji, w której udział wzięli znani polscy aktorzy. Ryszardowi Kapuścińskiemu głosu użyczył Marcin Dorociński, w innych rolach usłyszymy m.in. Olgę Bołądź, Arkadiusza Jakubika i Tomasza Ziętka. Zobaczcie i oceńcie, czy warto czekać na premierę:

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska