Reprezentacja Polski będzie miała nowego trenera – Adam Nawałka złożył dymisję

2018-07-03
Reprezentacja Polski będzie miała nowego trenera – Adam Nawałka złożył dymisję

Tego można było się spodziewać. Po mundialu, niestety niezbyt udanym dla naszej reprezentacji, Adam Nawałka złożył dymisję na ręce Zbigniewa Bońka.

Dziś (3 lipca) odbyła się konferencja na Stadionie PGE Narodowym, podczas której Adam Nawałka w towarzystwie prezesa PZPN Zbigniewa Bońka ogłosił swoje odejście z polskiej reprezentacji. Najprawdopodobniej kontrakt z selekcjonerem i tak nie zostałby przedłużony, jednak Nawałka postanowił honorowo zrezygnować sam.

5 lat sukcesów

Czy to dobrze? Naszym zdaniem absolutnie nie. Bo mimo że polska kadra dostała srogi łomot na mundialu w Rosji, to i tak Adam Nawałka był najlepszym selekcjonerem polskich piłkarzy w XXI wieku. I nie jest to czcze gadanie, bo stoją za nim twarde liczby: z 50 meczów pod wodzą Nawałki Polacy wygrali 26 (w tym 2:0 z Niemcami pod koniec 2014 roku), zremisowali 15 i przegrali jedynie 9.

Adam Nawałka był też pierwszym trenerem w historii polskiej piłki nożnej, któremu udało się wprowadzić drużynę narodową do mistrzostw Europy i świata. O tych drugich może lepiej nie wspominać, jednak przecież podczas Euro 2016 reprezentacja Polski dotarła do ćwierćfinału i przegrała z przyszłym mistrzem dopiero w rzutach karnych.

Lewy błyszczał u Nawałki

To w końcu dopiero za Nawałki Robert Lewandowski stał się maszynką do zdobywania bramek, a cała polska drużyna z szarego końca rankingu FIFA awansowała na ósme miejsce. Dlatego też nie dajmy się zwieść złemu wrażeniu, które pozostawili po sobie biało-czerwoni na mundialu, a już tym bardziej nie oceniajmy przez ten pryzmat całej pracy Adama Nawałki. W końcu polska piłka powinna być wdzięczna trenerowi, że tchnął w nią trochę życia, a kibice – że mogli być w końcu naprawdę dumni ze swojej drużyny.

Fot: Mikhail Tereshchenko/TASS/FORUM

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska