Jerzy Brzęczek nowym trenerem reprezentacji Polski

2018-07-12
Jerzy Brzęczek nowym trenerem reprezentacji Polski

Oficjalna prezentacja selekcjonera nastąpi 23 lipca

Polski Związek Piłki Nożnej zakończył proces wyboru selekcjonera reprezentacji Polski, którym zostanie Jerzy Brzęczek

– poinformował związek na swoim oficjalnym kanale. Były reprezentant Polski zastąpi Adama Nawałkę, który zrezygnował z prowadzenia kadry po nieudanych Mistrzostwach Świata w Rosji. Prezentacja planów nowego selekcjonera nastąpi 23 lipca na stadionie PGE Narodowym – zarówno PZPN, jak i Brzęczek zapowiedzieli, że do tego momentu nie będą udzielać dodatkowych komentarzy.

Jerzy Brzęczek jako piłkarz i trener

Nazwisko Brzęczka z pewnością jest doskonale znane każdemu, kto w latach dziewięćdziesiątych oglądał mecze polskiej reprezentacji. Zawodnik, który najczęściej grał jako pomocnik, pełnił przez jakiś czas rolę kapitana polskiej kadry. W koszulce z orzełkiem na piersi wystąpił 42 razy i zdobył cztery bramki. Jego największym osiągnięciem jest bez wątpienia srebrny medal na Igrzyskach Olimpijskich w Barcelonie w 1992 roku, gdy drużynę prowadził Janusz Wójcik.

Jeśli chodzi o karierę klubową, to Brzęczek grał głównie w Polsce i Austrii. W latach 1988-1995 występował w barwach Olimpii Poznań, Lecha Poznań, Górnika Zabrze i GKS Katowice. Następnie przeniósł się do Tirolu Innsbruck, a następnie LASK Linz. Po krótkim epizodzie w Maccabi Hajfa znów wrócił do Tirolu. W latach 2003-2007 występował na austriackich boiskach, by wreszcie wrócić do Górnika Zabrze. Karierę zawodniczą zakończył w 2009 roku w barwach Polonii Bytom.

W Bytomiu rozpoczęła się kariera trenerska Brzęczka – początkowo pełnił on rolę grającego asystenta trenera Marka Motyki. W kolejnych latach prowadził Raków Częstochowa (gdzie niegdyś grał jako junior), Lechię Gdańsk i GKS Katowice. Najlepiej poszło mu jednak w Wiśle Płock – w sezonie 2017/2018 klub nieoczekiwanie zajął 5. miejsce w Ekstraklasie. Wynikiem tym Brzęczek zdobył uznanie Polskiego Związku Piłki Nożnej i 12 lipca został ogłoszony następcą Adama Nawałki na stanowisku selekcjonera reprezentacji Polski. 

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska