"Jeśli masz władzę, zrobisz wszystko, by ją utrzymać" - wywiad z Joshem Brolinem

"Jeśli masz władzę, zrobisz wszystko, by ją utrzymać" - wywiad z Joshem Brolinem

Do kin wchodzi druga część "Sicario". Z tej okazji pojechaliśmy do Los Angeles, by porozmawiać z Joshem Brolinem, który w filmie wciela się w rolę Matta Gravera. Oto co miał nam do powiedzenia.

Pierwsza część "Sicario" zebrała doskonałe recenzje. Kwestią czasu była więc kontynuacja. Udało się, do kin właśnie wchodzi "Sicario 2: Soldado".

Z okazji premiery jako jedyni przedstawiciele polskich mediów zostaliśmy zaproszeni do Hollywood, żeby porozmawiać o filmie z aktorami.

Poniżej ekskluzywny wywiad z Joshem Brolinem:

Nasza recenzja "Sicario 2: Soldado"

Reż. Stefano Sollima [Monolith]

Taylor Sheridan powraca do świata amerykańsko-meksykańskiego pogranicza, dając nam jeszcze bardziej intrygujący film niż "Sicario".

Głównym bohaterem jest tu Alejandro Gillick, grany przez Benicio del Toro płatny morderca, który w pierwszym filmie mścił się za śmierć rodziny. Tu Alejandro zostaje wysłany przez CIA do Mexico City. Ponieważ rząd Stanów Zjednoczonych uznał kartele narkotykowe za zagrożenie terrorystyczne, agencje mogą działać przeciwko nim ponad prawem. Zadanie Alejandra jest proste - ma porwać córkę szefa jednego kartelu i zrzucić winę za to porwanie na konkurencję. Pech chce, że w akcję angażuje się skorumpowana policja meksykańska, a Alejandro, ostatni prawdziwy twardziel, zostanie sam na polu bitwy. Mając oparcie tylko w swoim niezwykłym talencie do zabijania.

Scenarzysta Sheridan nie cacka się z widzem. Świat "Sicario 2: Soldado" jest jeszcze bardziej ponury i brudny niż w pierwszej części. Pojęcia lojalności czy przyjaźni nie istnieją, a przeżyć może tylko ten, kto pierwszy pociągnie za spust. Jeśli do tej wizji dodamy nawiązania do "Krwawego żniwa" Dashiella Hammetta i do postaci Parkera z powieści Richarda Starka, to otrzymamy nie tylko jeden z najlepszych filmów akcji tego roku, ale i rzecz, która otwiera nowy intrygujący cykl. 

Oby tylko "Sicario 2" odniosło sukces frekwencyjny, bo naprawdę warto czekać na to, w jaki sposób Sheridan wybrnie z sytuacji, w którą w finale wpakował swoich bohaterów.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska