Z Anją Rubik o seksie: gwiazda wydaje książkę "#Sexedpl"

2018-08-06
Z Anją Rubik o seksie: gwiazda wydaje książkę "#Sexedpl"

Anja Rubik jest światowej sławy modelką, która angażuje się społecznie. Stworzyła fundację #SEXEDPL, mającą edukować seksualnie młodzież. Konsekwencją jest książka: 18 wywiadów ze specjalistami, które przeprowadziła Anja, a z których młodzi dowiedzą się naprawdę sporo o seksie. Modelka zrezygnowała z wynagrodzenia, podobnie jak wydawca. To projekt non-profit.

Oddajmy głos wydawcy. Książka Anji Rubik to: „osiemnaście rozmów. Ogrom merytorycznej wiedzy. Zero pruderii. I jedna postać, rozpoznawalna na całym świecie: Anja Rubik. Odważna i przełomowa kampania #SEXEDPL kilka miesięcy temu podbiła polski internet. Teraz przyszła pora na sygnowaną nazwiskiem top modelki książkę skierowaną do młodych ludzi. Premiera „#SEXEDPL. Rozmowy Anji Rubik o dojrzewaniu, miłości i seksie” w księgarniach 19 września.

Modelka-aktywistka

Anja Rubik dała się poznać nie tylko jako jedna z najbardziej uznanych modelek na świecie, ale także oddana aktywistka społeczna. W minionym roku stworzyła kampanię #SEXEDPL, której twarzami stali się między innymi Monika Brodka, Maffashion, Robert Biedroń i Maciej Stuhr. Na potrzeby książki Rubik przeprowadziła rozmowy z kilkunastoma ekspertkami i ekspertami, których otwarcie pyta o wszystko, co w polskim społeczeństwie często kategoryzowane jest jako tabu.

View this post on Instagram

Thanks for the shot @cbtr !!

A post shared by Anja Rubik (@anja_rubik) on

Kiedy jest dobry czas na pierwszy raz i jak się do niego przygotować? Co to jest grooming, seksting i consent? W jaki sposób rozpoznać infekcje przenoszone drogą płciową i gdzie je leczyć? Jak dobrać najlepszą metodę antykoncepcji? Czy kobieta, która spędziła noc z inną kobietą, jest już lesbijką? W czym może nam pomóc masturbacja? „#SEXEDPL” udziela odpowiedzi między innymi i na te pytania.

Projekt non-profit

Książkę wyróżnia wyjątkowa oprawa wizualna. Komiksy znanej w sieci jako „Kiciputek” Katarzyny Babis i fotografie Zuzy Krajewskiej dodają całości dynamiki, lekkości i elegancji.

Cały projekt powstał we współpracy z młodymi ludźmi – w książce pojawią się efekty sesji zdjęciowej #SEXEDPL, w której wzięło udział prawie sześćdziesiąt osób z Polski, Szwecji, Anglii oraz Białorusi. Dziewczyny, chłopaki, osoby niebinarne oraz pary, które odpowiedziały na zaproszenie Anji Rubik, to tylko część ruchu społecznego #SEXEDPL. Porządna dawka wiedzy podana jest w taki sposób, że trudno się od niej oderwać.

Książka „#SEXEDPL” została pomyślana tak, by była osiągalna i dostępna dla jak największego grona odbiorców – kosztować będzie jedynie 19 złotych. Tak niska cena wynika z non-profitowego charakteru publikacji — zarówno Anja Rubik, jak i Wydawnictwo W.A.B. zrezygnowali z jakichkolwiek przychodów z książki. Zyski ze sprzedaży zostaną przekazane na rzecz Fundacji #SEXEDPL.

View this post on Instagram

@sexedpl

A post shared by Anja Rubik (@anja_rubik) on

Fot: Instagram/@anja_rubik

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska