Naga Marilyn Monroe. Jedyna rozbierana scena aktorki odnaleziona

2018-08-13
Naga Marilyn Monroe. Jedyna rozbierana scena aktorki odnaleziona

To nieprawda, że Marilyn Monroe nie rozebrała się przed kamerą. Jedyna naga scena została nakręcona i istnieje. Pochodzi z filmu „Skłóceni z życiem”.

Fotografie nagiej Marilyn Monroe istnieją. Pewnie o tym wiecie, ale właśnie dzięki nim powstał Playboy. Norma Jean Mortenson w młodości pozowała do rozbieranych sesji, a Hugh M. Hefner kupił jedną z nich, po czym umieścił Marilyn na okładce swojego magazynu. Tak właśnie powstał Playboy.

Jednak na ekranie Marilyn się nie rozebrała. W wielu filmach była niemal rozebrana, w wielu kusiła, ale żeby była nago, co to to nie. To przed Kodeks Haysa, który zakazywał nagości w kinie. Ten idiotyczny dokument istniał i sankcjonował purytanizm w Hollywood od lat 30. do połowy lat 60. XX wieku. Sceny seksu, nagość: tego wszystkiego nie było wolno.

Ona naprawdę się rozebrała

Jak się jednak okazuje, naga scena z Marilyn Monroe powstała. Była częścią zdjęć do „Skłóconych z życiem”, ostatniego filmu aktorki, w którym zagrała z Clarkiem Gable.

Scenę, która trwa 54 sekundy, odkrył Charles Casillo, który zbiera materiały do książki „Marilyn Monroe: The Private Life of a Public Icon”. Podczas rozmowy z Curticem Taylorem, synem producenta „Skłóconych z życiem” Franka, ten pierwszy opowiedział, że ma ten materiał, który dostał od ojca.

Scena nie weszła do filmu i była to właśnie decyzja Franka Taylora. Wbrew pozorom nie jest to scena łóżkowa, ani tym bardziej seksualna. Marilyn Monroe czule całuje się z Gablem, po czym ten wychodzi. Bohaterka wstaje z łóżka i prześcieradło spada. Jest całkiem naga, po czym ubiera się.

Marilyn Monroe zagrała właśnie w ten sposób nie dlatego, żeby epatować nagością, ale dlatego, że chciała być autentyczna. Argumentowała, że po wyjściu ukochanego kobieta w sypialni nie okrywa się prześcieradłem. Reżyser John Houston nie chciał ryzykować i wyciął scenę, która mogła być przełomowa dla historii kina.

Rozbierana scena wciąż nieodkryta

Tymczasem scena wciąż spoczywa w szafie syna producenta, czyli Curtica Taylora. Nie wiadomo, czy kiedykolwiek zostanie upubliczniona.

A jeśli chcecie zobaczyć wdzięki Marilyn prawie rozebranej, to zobaczcie scenę z "Something's Got top Give", niedokończonego filmu:

 

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska