Post Malone bije 34-letni rekord Michaela Jacksona

2018-08-14
Post Malone bije 34-letni rekord Michaela Jacksona

Czy to znaczy, że mamy nowego króla popu?

Najbardziej znany z artystów hiphopowych młodego pokolenia (rocznik 1995), autor takich hitów jak „Rockstar” i „White Iverson”, posiadacz coraz większej liczby tatuaży na twarzy, czyli Post Malone, bije rekord dzierżony przez Króla Popu Michaela Jacksona przez 34 lata.

Bestsellerowy debiutancki album rapera, wydany w 2016 roku „Stoney”, utrzymywał się dłużej od „Thrillera” Michaela Jacksona w pierwszej dziesiątce listy Top R&B/Hip-Hop Albums.

77 tygodni

„Stoney” nie spadł z Top 10 przez 77 tygodni, podczas gdy legendarna płyta Jacksona utrzymywała się w dziesiątce przez 76 tygodni. Po drodze Post Malone pokonał drugą na liście Whitney Houston „ Whitney Houston” (64 tygodnie) i Black Eyed Peas „The E.N.D.” (63 tygodnie).

View this post on Instagram

by @adamdegross

A post shared by @ postmalone on

To nie pierwszy wielki wyczyn Malone’a, który w maju tego roku pobił rekord The Beatles. Związany był on ze słynną listą przebojów Billboardu. W jednym z jej notowań aż osiemnaście utworów w wykonaniu Posta Malone’a znalazło się w pierwszej setce zestawienia, a – co ważniejsze – dziewięć z nich trafiło do czołowej dwudziestki. Post Malone pobił w ten sposób 54-letni rekord należący do nie byle kogo, bo do Beatlesów – to im udało się wówczas wprowadzić sześć utworów do Top 20 (rekord został wyrównany przez rapera J.Cole’a).

37 tygodni

Czy Post Malone jest więc nowym królem popu? Nie do końca, jak zauważa sam Billboard. Artystą, który w pierwszej setce miał jednocześnie najwięcej kawałków pozostaje Drake (24, w porównaniu do 18 Malone’a).

Plus ważniejszy argument. „Thriller” Jacksona utrzymywał się na 1. miejscu przez 37 tygodni, podczas gdy „Stoney” Malone’a zaledwie przez 3.

Ale i tak gratulujemy Malone’owi jego piosenką „Congratulations”.

View this post on Instagram

by @adamdegross

A post shared by @ postmalone on

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska