Vans świętuje 90 lat Myszki Miki

2018-08-21
Vans świętuje 90 lat Myszki Miki

Czterech artystów, cztery różne projekty i 90 lat najpopularniejszej myszy świata. Tak okrągłą rocznicę narodzin postaci świętuje Vans. Tworząc specjalną kolekcję poświęconą Myszce Miki.

Myszka Miki po raz pierwszy pojawiła się w 1928 roku w rysunkowym filmie „Plane Crazy”. Od tamtego czasu powstały się liczne wersje i wcielenia postaci. Począwszy od archaicznych rysunkowych, czarno-białych kreacji do nowoczesnych zdigitalizowanych. Postać stworzona przez Walta Disneya zdołała zawładnąć światem kreskówek i stać się kultowym motywem popkultury.

Vansy z okazji urodzin Myszki Miki

Z tej okazji jedna z najpopularniejszych marek streetwearowych zaprosiła czterech grafików reprezentujących różne sztuki wizualne do stworzenia specjalnej serii butów OG SK8-HI LX, których wzornictwo nawiązuje do Myszki Miki różnych epok. Znajdziemy tam więc odsłonę czarno-białą jak i kolorowe.

Zostały one zaprojektowane przez kultowych artystów sztuk wizualnych. Jednym z nich jest John Van Hamersveld, który zasłynął stworzeniem licznych projektów okładek m.in. dla Beatlesów, Rolling Stones czy Kiss. Poza nim za grafiki na Vansach odpowiedzialni są: Mister Cartoon, Geoff Mc Fetridge i Taka Hayashi. Co ważne, poza butami, jubileuszowy motyw pojawi się także na t-shirtach, które są dopełnieniem grafik, które trafiły na cholewki Vansów.

 

Kolekcja ma trafić do sklepów 25 sierpnia.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska