Nowe wideo i nowa płyta Prince'a. Zobacz i posłuchaj

2018-09-21
Nowe wideo i nowa płyta Prince'a. Zobacz i posłuchaj

Artysta zmarł tragicznie w 2016 roku. Właśnie powstało wideo do jednego z jego niepublikowanych utworów. A na rynek trafiła nowa płyta Prince'a.

Utwór to niesamowita interpretacja Prince'a XIX-wiecznej kompozycji. Teledysk do niego wyreżyserował Salomon Ligthelm, a zdjęcia odbyły się w Nowym Jorku.

Obraz jest wyrazem sprzeciwu przeciw przestępstwom przy użyciu broni, popełnianym w Ameryce. To również hołd dla tych wszystkich młodych ludzi, którzy co roku giną w USA wskutek tych własnie przestępstw.

Ligthelm nawiązał w ten sposób do działalności społecznej Prince'a, konkretnie do tego, co artysta zrobił w Baltimore w 2015 roku po zabiciu w tym mieście Freddiego Graya. Prince zagrał i był gospodarzem koncertu pod hasłem "Rally 4 Peace". Wydarzenie było transmitowane w streamingu na platformie Tidal, a uzyskane dzięki niemu pieniądze, trafiły do lokalnych organizacji charytatywnych.

Album "Piano & A Microphone 1983" to dziewięć utworów i 35 minut muzyki Prince'a, nagranej przez artystę na kasecie w jego domowym studiu w 1983 roku. Płyta pozwala wejrzeć w proces twórczy Księcia. Zawiera wyjątkową wersję klasycznego "Purple Rain", cover piosenki Joni Mitchell "A Case Of You", czy "International Lover".

Utwór "Mary Don't You Weep" znalazł się w niedawnym filmie Spike'a Lee "BlackKkKlansman", na napisach końcowych.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska