Kimi Raikkonen jest poetą! Wydał tomik wierszy

2018-10-08
Kimi Raikkonen jest poetą! Wydał tomik wierszy

Tego o nim nie wiedzieliście, my zresztą też nie. Jak się okazuje Fin to nie tylko wybitny kierowca Formuły 1 i mistrz świata z 2007 roku, ale także nie byle jaki literat.

Raikkonen zaskoczył wszystkich wieścią o wydaniu tomiku z własną poezją przed Grand Prix Japonii, które miało miejsce 7 października. Fin wybrał właśnie to GP nieprzypadkowo. Jego tomik, to bowiem zbiór poezji w formie japońskich wierszy haiku. Każdy z nich składa się z trzech wersów i 17 sylab w kompozycji 5+7+5 sylab.

Wszystkie wiersze Raikkonena to w całości jego autorskie teksty, zapisywane przez niego w języku angielskim przez wiele lat w „chwilach zadumy”, także między kolejnymi wyścigami Formuły 1. Forma i data prezentacji poezji to również w całości pomysł Raikkonena, któremu bardzo odpowiada japońska powściągliwość w wyrażaniu myśli w formie haiku. Zresztą podobnie jak wielu innym Finom, wśród których ten typ poezji jest bardzo popularny.

Co ciekawe, w sierpniu 2018 roku Raikkonen wydał także swoją autobiografię, która w Finlandii przekroczyła już nakład 100 tys. egzemplarzy, a zagraniczne wydawnictwa zabijały się o prawa do jej tłumaczenia. Coś czujemy, że w przypadku nowego tomiku poezji może być podobnie.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska