Ronnie Music Jr – król milionerów­-idiotów

Ronnie Music Jr – król milionerów­-idiotów

Każdy z was marzy o wygranej w loterii: kumulacje, które budzą ogromne emocje, nie pozostawiają co do tego żadnych wątpliwości. Pewnie myśleliście, co byście zrobili z pieniędzmi? Oby nie to, na co zdecydował się pewien Amerykanin, niejaki Ronnie Music Jr. To król idiotów wśród szczęściarzy.

Ronnie sprawiał wrażenie spokojnego gościa. Pochodzący ze stanu Georgia 45-latek nie miał zatargów z prawem, był szczęśliwym mężem i ojcem. Pewnego dnia, w drodze powrotnej z pracy, kupił na stacji benzynowej zdrapkę i... wygrał 3 miliony dolarów. Niezła sumka, pozwalająca ustawić się do końca życia, prawda?

 

Ale Ronniemu było tego mało. Postanowił pomnożyć kwotę i  ustawić nie tylko siebie, ale przyszłe pokolenia Musiców. Wpadł więc na „genialny” pomysł i zaczął kupować hurtowe ilości metamfetaminy od producentów. Nie minęło kilka miesięcy, a zorganizował kilkunastoosobowy gang dystrybutorów. Po pewnym czasie jego „meth” była dostępna w całej Georgii i sąsiednich stanach.

 

Długo nie trwało, jak szczęściarzem zainteresowało się FBI, mające swoje wtyczki w środowisku handlarzy. Biuro zaczęło drążyć i po nitce do kłębka dotarli do Musica, którego nagłe pojawienie się w branży być może było nadepnięciem na odcisk narkotykowym baronom. Kiedy dowody winy były już bezsporne, zarządzono przesłuchanie w domu milionera. Znaleziono u niego nie tylko twarde narkotyki, ale i broń, prawdopodobnie zakupioną dla podległych mu handlarzy. Marzenia o zostaniu Walterem Whitem (słynny główny bohater serialu „Breaking Bad” o producencie metamfetaminy) spaliły na panewce.

 

Ronnie Music Jr został oskarżony o handel narkotykami i zorganizowanie gangu. Grozi mu 25 lat odsiadki. 3 miliony dolarów, które pomnożył, zostały skonfiskowane przez prokuratora. Tym samym Music Jr dołączył do setek innych, którzy stracili fortuny wygrane na loterii. Zrobił to jednak w bardziej spektakularny sposób.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska