Francis Ford Coppola zaczął sprzedawać marihuanę

2018-11-06
Francis Ford Coppola zaczął sprzedawać marihuanę

Słynny reżyser, twórca "Ojca chrzestnego", postanowił pójść z duchem czasu. Do biznesu winiarskiego dołożył zielarski. Zestaw od niego, za 99 dolarów, to okazja. Niestety, na razie z oferty skorzystają tylko wybrani.

Francis Ford Coppola zajmuje się produkcją wina od ponad 40 lat. W 1975 roku wraz z żoną kupił winnicę, którą w 2011 przemianowano na Inglenook, i w międzyczasie – dzięki współpracy z uznanymi winiarzami, jak Scott McLeod, Stephane Derenoncourt czy Philippe Bascaules – zyskał sobie uznanie w świecie koneserów trunku. Teraz reżyser „Ojca chrzestnego” poszerzył swoją ofertę o limitowaną kolekcję trzech odmian marihuany, nazwaną Grower’s Series.

Dwie siostry

Rodzaje konopii, które można kupić u wybitnego reżysera, obejmują pobudzającą i twórczą sativę, relaksującą indicę oraz poprawiającą nastrój i koncentrację hybrydę. Wszystkie trzy mieszkańcy Północnej Kalifornii mogą otrzymać w zestawie z winem, a także akcesoriami do palenia, za 99 dolarów. „Wino i marihuana to dwa starożytne dary Matki Natury, które łączy troskliwa produkcja, podobne warunki gruntowe i temperament” - pisze reżyser w informacji prasowej.

Stany marihuanowe

Przypomnijmy, że obecnie w USA rekreacyjne wykorzystanie marihuany jest legalne w 9 stanach, a zdekryminalizowane w 13. W październiku konopie zalegalizowano też w całej Kanadzie. Francis Ford Coppola dzięki Grower’s Series dołączył do długiej listy celebrytów, czerpiących zyski ze sprzedaży marihuany. Wcześniej własne „kolekcje” zaprezentowali m.in. Snoop Dogg, Whoopie Goldberg, Willie Nelson czy Mike Tyson.

Fot: Starstock

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska