Kto zdradza i dlaczego?

2019-04-12
Kto zdradza i dlaczego?

O powodach zdrady, a także o szczerości wobec swojego partnera słów kilka.

Serwis Forktip.com przeprowadził badania, dotyczące naszej szczerości w związkach. Ankietowani zostali zapytani między innymi o liczbę poprzednich partnerów, a także o okoliczności zdrady.

Jak się okazuje, większość z nas zataiła przed swoją obecną drugą połówką liczbę byłych partnerów. O ile w przypadku mężczyzn przewaga kłamców jest dość niewielka, to do takiego zachowania przyznały się 4 kobiety na 5 zapytanych. 60% spośród tych, którzy nie byli szczerzy ze swoimi partnerami, zataiło o połowę liczbę poprzednich związków.

Jak wielu ludzi zdradza i dlaczego?

W kwestii przyznania się do liczby poprzednich partnerów mężczyźni byli bardziej szczerzy od kobiet, ale wypadają gorzej, jeśli chodzi o dochowywanie wierności. Do zdrady obecnego partnera/partnerki przyznało się bowiem ok. 30% kobiet i 40% mężczyzn. W ponad połowie przypadków zdarzyło się to więcej niż raz, a jedna trzecia zdradzających nadal trwa w romansach. Łącznie niemal połowa zdrad odbywa się ze znajomym partnera/partnerki lub kolegą/koleżanką z pracy. Ankietowani podali także przyczyny - najczęściej są to brak zadowolenia ze związku, niewystarczająca ilość seksu, a także chęć odegrania się na partnerze, który jako pierwszy dopuścił się zdrady.

"Ona by chciała do trójkąta…"

Badacze zapytali także o to, jak ankietowani zapatrują się na trójkąt z udziałem obecnego partnera. Ponad połowa stanowczo zaprzeczyła, ale jedna blisko jedna czwarta niczego nie wykluczyła (zwłaszcza po kilku drinkach), a blisko jedna piąta odpowiedziała twierdząco. Prawie 30% kobiet, zapytanych o ewentualność doświadczenia biseksualnego z inną kobietą również powiedziała "tak". Jeśli zatem zapytacie o to swoje partnerki, istnieje całkiem spora szansa na zgodę.

Jeśli ktoś czuje potrzebę szukania nowych wrażeń poza trwającym związkiem, uczciwym rozwiązaniem jest jego zakończenie. Coraz większą popularnością cieszą się także otwarte związki - jeśli taka koncepcja z jakiegoś powodu chodzi Wam po głowie, zachęcamy do zapoznania się z naszym tekstem na ten temat - znajdziecie go w TYM miejscu.

Fot: iStock

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska