Jak rozstać się z klasą?

2016-09-16
Jak rozstać się z klasą?

Nikt nie powiedział, że każdy związek ma być do grobowej deski. Czasami trzeba się rozstać. Ale jeśli już, można to zrobić beznadziejnie lub z klasą. Zdecydowanie rekomendujemy tę drugą opcją. A poniżej praktyczne rady, jak wyjść z twarzą z trudnej sytuacji.

Po pierwsze...

 

Zaklinamy cię, nie rób tego drogą elektroniczną. Ani przez maila, ani tym bardziej SMS-a. Tak, to kuszące, by zakończyć wszystko bez narażania się na tłumaczenia, błagania, propozycję naprawienia wszystkiego, „spróbowania jeszcze raz”. Ale bądźmy szczerzy: to szczyt tchórzostwa i łajdactwa. Jeśli mamy na myśli normalne rozstanie z powodu np. wypalenia związku, ustania twojego uczucia, okaż swojej partnerce, która towarzyszyła ci we fragmencie twojego życia, minimum szacunku.

 

No dobrze, dajemy ci dyspensę na elektronikę, jeśli nakryłeś ją w łóżku ze znienawidzonym kumplem. Wówczas możesz wszystko.

 

Po drugie...

 

Przygotuj się jakoś do tej trudnej rozmowy. Wybierz miejsce, które nie będzie ani zbyt tłoczne, ani odludne. Unikaj tych, które z czymkolwiek wspólnie wam się kojarzą (pierwszy pocałunek, pierwsza randka, pierwszy seks). No i takich, w których narazisz się na pogardę patrzących, jeśli spodziewasz się płaczu i rozpaczy dziewczyny.

 

Po trzecie...

 

Bardzo dokładnie przemyśl, czy na pewno chcesz zerwać. Podczas tych przemyśleń zapamiętaj swoje powody. I w czasie rozmowy, przedstaw je wszystkie, jeden po drugim. Nie rozwlekaj się, ona naprawdę nie chce słuchać wszystkiego. Powstrzymaj się od wypominania jej błędów. W miarę możliwości w ogóle nie mów żadnych zarzutów, jakie do niej masz, bądź ponadto, nie mścij się.

 

Po czwarte...

 

Przygotuj się na negocjacje i walkę. Istnieje duże prawdopodobieństwo, jeśli tylko twoja partnerka darzyła cię prawdziwym uczuciem, że ona zrobi wszystko, żebyś nie odchodził. Zaoferuje ci wszystko, co ma: poprawę, duszę i... ciało. Będzie wspominała wasze najlepsze momenty i przypominała te chwile, w których byłeś autentycznie szczęśliwy. Chociaż będzie zaskoczona, przejdzie do kontrataku, możesz być tego pewien.

 

Po piąte i ostatnie...

 

Bądź konsekwentny. To właśnie wyznacznik klasy. Nie możesz narażać bliskiej ci dotąd osoby na potworny stres, a potem wszystko odwoływać. Bądź facetem: albo zrywasz, albo jeszcze raz wszystko przemyśl.


Foto: iStock

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska