Muzułmanka w hidżabie w PLAYBOYU

2016-09-29
Muzułmanka w hidżabie w PLAYBOYU

W najnowszym, październikowym numerze amerykańskiego PLAYBOYA znalazło się zdjęcie muzułmańskiej dziennikarki. Jest ubrana od stóp do głów, wliczając w to tradycyjny hidżab, który nosi na głowie.

Kiedy blisko rok temu amerykański PLAYBOY rezygnował z nagości, świat zamarł. Jak to? PLAYBOY bez erotyki? Okazało się, że nic bardziej mylnego. Sesje, które wypełniają magazyn po tej zmianie są chyba nawet bardziej erotyczne niż poprzednio, nawet jeśli rzeczywiście raczej nie widać na nich sutków (zobaczcie na przykład sesje Josie Canseco czy Ali Michael). Ale jednak sesja muzułmanki w hidżabie to na pewno już zbyt wiele jak na gust większości czytelników PLAYBOYA.

 

Właśnie taka informacja jak błyskawica przeszła przez media – PLAYBOY w październikowym numerze zamieszcza sesję muzułmańskiej dziennikarki. Brzmi szokująco? Na pewno, ale niestety to nie do końca prawda.

 

Noor Tagouri, 22-letnia Amerykanka libijskiego pochodzenia rzeczywiście pojawiła się w PLAYBOYU w hidżabie, co oczywiście już samo w sobie jest zapewne aktem odwagi ze strony naszych amerykańskich kolegów. Ale jednak – nie docisnęli oni gazu do końca. Tagouri nie jest bohaterką całej, ubranej sesji zdjęciowej. Pojawia się w październikowym numerze pisma jako jedna z „Buntowników”. Chodzi o wybór publicznych osób, które w 2016 roku najbardziej zauważalnie występują przeciw przyjętym w Stanach Zjednoczonych zasadom.

 

 

Młoda dziennikarka jest znana głównie z działalności on-line'owej. Zrobiło się o niej głośno za sprawą kampanii równościowej przeprowadzonej za pomocą platformy TED. Właśnie na tym polega jej bycie rebeliantką – na dążeniu do pełnego zrównania praw muzułmanów w Ameryce. Tagouri dużo działa i tyle samo marzy. O czym? Chciałaby zostać pierwszą w historii Stanów Zjednoczonych prezenterką wiadomości w komercyjnej telewizji, która czyta newsy w hidżabie. Jesteśmy ciekawi czy jej marzenie się spełni.

 

Na razie Noor Tagouri pojawiła się w PLAYBOYU. W hidżabie, białych trampkach, czarnych jeansach i skórzanej kurtce. Odsłania twarz, dłonie i kostki. Czyli jako Playmate chyba jednak by nie przeszła. Przynajmniej teraz.

 

Fot. YouTube

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska