Malkovich gra Lyncha

Malkovich gra Lyncha

John Malkovich wziął udział w niezwykle ciekawym projekcie – i to w bardzo szczytnym celu!

Playing Lynch to owoc współpracy Johna Malkovicha z Sandro Millerem (fotografem i reżyserem, który miał już okazję wcześniej współpracować z amerykańskim aktorem przy okazji wystawy zatytułowanej “Malkovich, Malkovich, Malkovich: Homage to Photographic Masters”). Jest to seria siedmiu krótkich filmów, w których John Malkovich wciela się w role bohaterów stworzonych przez Davida Lyncha – odtwarza w nich między innymi Franka Bootha z Blue Velvet, Dale’a Coopera z Miasteczka Twin Peaks, Johna Merricka z Człowieka Słonia oraz Tajemniczego mężczyznę z Zaginionej autostrady, a także w samego reżysera. O tym, jakie postaci przedstawi Malkovich, zadecydowali internauci – w głosowaniu zdecydowanie zwyciężył oryginalnie zagrany przez Kyle’a MacLachlana agent Cooper. Zobaczcie, jak wygląda zwiastun tego ciekawego projektu:

 

 

Każdy z tych krótkometrażowych filmów otrzymał oczywiście oprawę dźwiękową – wśród wykonawców, którzy stworzyli muzykę na potrzeby projektu znaleźli się między innymi The Flaming Lips, Lykke Li, Zola Jesus oraz Sky Ferreira. Filmy można obejrzeć na interesująco zaprojektowanej stronie internetowej PlayingLynch.com, a całe przedsięwzięcie ma za zadanie nagłośnienie działalności Fundacji Davida Lyncha, która pomaga osobom cierpiącym na zespół stresu pourazowego.

 

Jeśli lubicie filmy krótkometrażowe to przypominamy, że w ostatnim czasie pojawiły się informacje o projekcie w nieco innym klimacie, ale dla miłośników kina akcji bardziej interesującym – firma BMW postanowiła po latach wrócić do kręcenia krótkich filmów ze swoimi samochodami w rolach głównych. W każdym z nich w rolę kierowcy wcielił się Clive Owen.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska