Film o Usainie Bolcie – zobacz zwiastun!

2016-10-27
Film o Usainie Bolcie – zobacz zwiastun!

Pod koniec listopada odbędzie się światowa premiera filmu dokumentalnego o najszybszym człowieku świata. Ciszymy się. W końcu ilu znacie równie legendarnych sportowców, którzy wciąż występują?

Zastanówmy się. Czy we współczesnych zawodach sportowych występują postaci równie ikoniczne, co Usain Bolt? Takie, które kojarzy każdy, na przykład raczej nie interesująca się sportem Eskimoska. Usainowi Boltowi pod względem bycia chodzącą legendą dorównują być może Leo Messi, Christiano Ronaldo, LeBron James. Jamajczyka znają wszyscy i trudno, żeby było inaczej. Bolt to wielokrotny mistrz olimpijski i jeszcze bardziej wielokrotny mistrz świata, który od kilku lat absolutnie zdominował biegi na dystansie 100 i 200 metrów. Całkiem zasadne wydają się też wątpliwości dotyczące tego czy rekordy Jamajczyka są w ogóle możliwe do pobicia przez istotę ludzką.

 

 

Kim naprawdę jest Usain Bolt? Wszystko wskazuje na to, że być może jednak nie robotem, a całkiem sympatycznym człowiekiem, który odczuwa ciągłą presję i każdego roku boi się, że może przestać być najszybszy. Presja musi wzrastać tym bardziej, że Jamajczyk zapowiedział już swój koniec kariery, który ma nastąpić po mistrzostwach świata w Londynie odbywających się w 2017 roku. Nic dziwnego, że tego chce – Bolt z pewnością zasługuje na to, by odejść ze sportu u szczytu sławy.

 

Wszystko wskazuje na to, że film I Am Bolt ukaże nam legendarnego sportowca od całkowicie ludzkiej strony. To trochę jak Klasyczne Wywiady PLAYBOYA – próba uchwycenia prawdziwego wizerunku faceta, który doszedł do czegoś, o czym inni mogą tylko pomarzyć. Kamera towarzyszyła Boltowi na treningach, podczas zawodów, ale także w trakcie imprez. Twórcy zapowiadają, że słynny sprinter sporo opowiada o swojej rodzinie, życiu towarzyskim i presji, którą wciąż odczuwa.

 

Wszyscy, którzy chcą dowiedzieć się kim naprawdę jest Usain Bolt muszą poczekać do 28. listopada. To wtedy będzie miała miejsce światowa premiera filmu I Am Bolt.

 

fot. YouTube

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska