Porsche 911 Turbo GTstreet R – Zielona Bestia

2016-11-08
Porsche 911 Turbo GTstreet R – Zielona Bestia

Renomowany niemiecki tuner – firma TechArt – postanowił wziąć na warsztat jeden z najbardziej kultowych samochodów w historii motoryzacji, czyli Porsche 911. Efekt jest powalający.

Bazą do stworzenia tego drogowego potwora zostały modele 911 Turbo oraz 911 Turbo S. Niemiecki tuner ochrzcił swoje dzieło mianem Porsche 911 Turbo GTstreet R. Pomimo wyraźnego podobieństwa do oryginału, w samochodzie zmieniło się naprawdę wiele – zarówno pod względem stylistycznym, jak i mechanicznym.

 

 

To Porsche zostało stworzone do tego, żeby jeździć naprawdę szybko. Elementem wyposażenia jest między innymi aktywny spoiler, zapewniający docisk aerodynamiczny na poziomie 321 kilogramów przy prędkości 300 kilometrów na godzinę – do aż tylu potrafi rozpędzić się niemiecki samochód.

 

Moc została oczywiście znacznie podniesiona w stosunku do seryjnie produkowanego Porsche 911 Turbo. W wersji podrasowanej przez TechArt klient może wybierać spośród trzech wariantów – 600, 640 oraz aż 720 koni mechanicznych. Nie wiemy, jakie są możliwości tego ostatniego, ale wiadomo na co stać ten drugi – auto od zera do setki przyspiesza w zaledwie 2,7 sekundy, a wskazówka prędkościomierza zatrzymuje się na liczbie 200 po 9,2 sekundach od startu. Cena, jaką trzeba będzie zapłacić za tę bestię, nie jest jak na razie znana.

 

Jeśli lubicie czytać o niesamowitych samochodach, zapraszamy do zapoznania się z innymi artykułami z naszego działu MOTO. W ostatnim czasie pisaliśmy między innymi o Toyocie Land Speed Cruiser (która została najszybszym SUV-em na świecie), wyjątkowym Maserati MC12 w wersji Edo Competition oraz Rolls-Royce’u Dawn, który jest efektem współpracy z projektantami mody.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska