Nowy Volkswagen Golf: wersja 7.5.0

2016-11-10
Nowy Volkswagen Golf: wersja 7.5.0

Zgodnie z futbolową zasadą, że zwycięskiej drużyny się nie zmienia, Volkswagen prezentując nowego Golfa zagrał z klientami w „znajdź 10 różnic”. Nowe auto (7. generacja po liftingu) jest jednak dużo nowocześniejsze od poprzednika, więcej niżby wskazywało wzornictwo.

 

Na pierwszy rzut oka „siódemkę” od „siódemki po zmianach” potrafili będą odróżnić wyłącznie maniacy motoryzacji. Dla zwykłych zmotoryzowanych fakt, że przednie LED-y do jazdy dziennej mają inny kształt, podobnie jak lekko zmienione reflektory, pozostanie niezauważalny. Jeszcze trudniej będzie się zorientować patrząc od tyłu, bo kształtu świateł w ogóle nie zmieniono, a jedynie ich środek. Skoro jesteśmy przy tym elemencie: nowy Golf będzie niedostępny z ksenonami. Albo można się będzie zdecydować na halogeny albo na pełne LED-y.

 

Większe zmiany zaszły pod maską. Volkswagen zrezygnował z silnika 1.4 TSI, a w zamian dał do wyboru motor 1.5 TSI. Ma dwie wersje mocy 130 i 150 KM (poprzedni 125 i 150 KM). Podkręcono najmocniejszą wersję GTI zasilaną 2-litrowy TFSI. Będzie miała 230 KM (o 10 więcej) w standardzie lub 245 KM (o 15 więcej) w wersji Performance.

 

W środku również niewiele zmieniono jeśli chodzi o wzornictwo, za to dodano technologii i gadżetów. Golf jest teraz wyposażony w wirtualne zegary (opcja), które można ustawić pod kątem własnych preferencji, by pokazywały wskazania nawigacji, osiągi albo zużycie paliwa. Większe w każdej wersji są ekrany systemu multimedialnego, mają 6,5, 8 lub 9,2 cala (dawniej 5, 6,5 lub 8 cali).

 

Nowy Golf został wyposażony w ulepszony adaptacyjny tempomat, który sam kieruje autem w korku oraz kilka nowych systemów, wśród nich np. ten ostrzegający o ryzyku kolizji z pieszym (system sam podejmuje działanie).

 

W nowym Golfie wciąż dostępne będą manualne skrzynie biegów, ale znacznie lepiej sprawdzą się unowocześnione przekładnie DSG. Teraz będą one 7-biegowe, a nie 6-biegowe, jak u poprzednika.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska