BMW HP4 Race – jednoślad XXI wieku

BMW HP4 Race – jednoślad XXI wieku

Bawarska firma, która większości ludzi kojarzy się z produkcją samochodów, ma również wielkie zasługi, jeśli chodzi o motocykle. Najnowszy koncept pokazuje, że BMW ma dużo do powiedzenia w kwestii jednośladów.

O motocyklach produkowanych przez bawarski koncern motoryzacyjny wspominaliśmy na naszej stronie niejednokrotnie, że wspomnimy chociażby o imponującym koncepcie motocykla przyszłości, nazwanego przez twórców BMW Next 100, a także jednośladzie, który ma być wyposażony w pilota automatycznego.

 

Tym razem nie wybiegamy jednak aż tak bardzo w przyszłość, ponieważ BMW HP4 Race jest, jeśli chodzi o ogólne założenia, pojazdem dość tradycyjnym – aby go prowadzić, należy założyć typowy dla motocyklisty strój oraz kask i wziąć kierownicę we własne ręce. Motocykl jednak znacząco różni się od innych – jest niemal w całości zbudowany z włókna węglowego, dzięki czemu jest niezwykle lekki. Z tego materiału powstała zarówno rama, jak i obręcze kół. Zobaczcie, jak ten wyjątkowy prototyp prezentuje się na zdjęciach:

 

 

BMW nie podzieliło się jeszcze ze światem specyfikacją techniczną swojego najnowszego dzieła, ale wiadomo, że HP4 Race bazuje na najmocniejszym modelu BMW, który można kupić w naszym kraju, czyli na S 1000 RR. Motocykl ten jest napędzany silnikiem o pojemności jednego litra, który generuje moc niemal 200 koni mechanicznych. Jeśli ta sama jednostka trafi do HP4 Race (który ze względu na konstrukcję z włókna węglowego jest z pewnością sporo lżejszy od S 1000 RR), będziemy mieć do czynienia z prawdziwym drogowym potworem.

 

 

Motocykl powstanie w niewielkiej, limitowanej liczbie egzemplarzy. Jego cena nie jest jeszcze znana, ale jednoślad ma trafić w ręce nabywców już w 2017 roku.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska