Mercedes-Maybach S650 – najbardziej luksusowe cabrio na świecie

Mercedes-Maybach S650 – najbardziej luksusowe cabrio na świecie

Do rodziny samochodów spod szyldu Mercedes-Maybach dołączył właśnie kolejny członek – na Auto Show w Los Angeles został zaprezentowany kabriolet, który otrzymał nazwę S650.

„Standardowy” kabriolet, który powstał na bazie Mercedesa klasy S jest samochodem niezwykle luksusowym, ale ten, który otrzymał miano Mercedes-Maybach S650 podnosi poprzeczkę przepychu jeszcze wyżej. Chociaż nie różni się on wiele od swojego starszego brata, to samochód został tak wyposażony, żeby jego nabywcy nie mieli wątpliwości, że znajdują się w kabriolecie na wskroś wyjątkowym. Zobaczcie, jak Mercedes-Maybach S650 prezentuje się zarówno na zewnątrz, jak i w środku:

 

 

Mercedesa-Maybacha S650 napędza dwunastocylidrowa jednostka o pojemności aż sześciu litrów (ta sama, która znajduje się pod maską Mercedesa-AMG S65), która generuje moc aż 621 koni mechanicznych i niewiarygodne 1000 Nm momentu obrotowego! Za przeniesienie napędu odpowiada dwusprzęgłowa, automatyczna skrzynia biegów AMG SPEEDSHIFT PLUS 7G-TRONIC.. Sprint od zera do setki zajmuje 4,1 sekundy, a maksymalna prędkość została określona na 250 kilometrów na godzinę. Znajdą się pewnie tacy, którzy będą kręcić nosem i twierdzić, że z tego silnika da się wycisnąć wyższą wartość, ale trzeba mieć na uwadze fakt, że S650 nie jest samochodem do bicia rekordów prędkości, a raczej do niezbyt pospiesznego, majestatycznego przemieszczania się po miastach typu Monte Carlo.

 

Cena, co rzecz jasna nie jest żadnym zaskoczeniem, jest bardzo wysoka – samochód został bowiem wyceniony na 300 tysięcy euro, czyli o około 55 tysięcy więcej, niż wspomniany Mercedes-AMG S65. Powstanie zaledwie 300 egzemplarzy tego kabrioletu, z czego 75 trafi na rynek amerykański.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska