Subaru Viziv-7: wreszcie ładne Subaru?

2016-11-21
Subaru Viziv-7: wreszcie ładne Subaru?

No to się porobiło. Beznadziejnie wyglądające Subaru będą miały w rodzinie wielkiego SUV-a, który naprawdę może się podobać. To Viziv-7, auto na razie koncepcyjne, ale decyzja o jego produkcji już zapadła.

 

Subaru to doskonałe samochody, które prowadzą się jak marzenie, rzadko psują i pozwalają czuć właścicielom, że przynależą do pewnego rodzaju motoryzacyjnej elity. Ceną za te zalety jest wygląd. Ci sami właściciele muszą tłumaczyć się, że posiadają samochody „na których wyglądzie im nie zależy”. W ten sposób wyjaśniają, że akceptują fakt, że jeżdżą czymś brzydkim.

 

Wygląda na to, że przyszedł czas na zmiany. Styliści, których zatrudniło Subaru, dostali zielone światło na pokazanie, że japońska marka nie musi być tylko technologicznie zaawansowana, ale także może się podobać. Emanacją tego jest właśnie Subaru Viziv-7, który został pokazany na targach w Los Angeles.

 

O samochodzie na razie niewiele wiadomo, poza designem i kilkoma szczegółami. Przede wszystkim wymiary. Viziv-7 to naprawdę potężny SUV, zbudowany z myślą o Stanach Zjednoczonych, gdzie wielkość ma znaczenie. 5,2 metra długości, 2 metry szerokości i 1,86 metra wysokości plasują go w tej samej lidze co ultraamerykański Cadillac Escalade. Rozstaw osi to ponad 3 metry, a koncepcyjny model postawiony został na 21-calowych kołach, by tę wielkość jeszcze podkreślić.

 

Nie za wiele wiadomo o silnikach. Subaru milczy jak grób, choć na konferencji pytania o to były. Czy Viziv-7 będzie miał wersję hybrydową, czy będzie doładowany? Wiadomo na pewno, że za podstawę posłuży silnik bokser, bo to w Subaru aksjomat. Podobnie jak symetryczny napęd na wszystkie koła.

 

Viziv-7 pojawi się w salonach amerykańskich w 2018 roku. Czy będziemy mieli okazję kupić go w Polsce? To się dopiero okaże...

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska