Rezvani Beast Alpha - superauto wyjątkowe

Rezvani Beast Alpha - superauto wyjątkowe

Supersamochody to jeden z najbardziej specyficznych typów aut - tworzą je bowiem nie tylko uznane marki motoryzacyjne, ale także producenci niezależni. Jednym z nich jest kalifornijska firma Rezvani Automotive Designs, która na targach w Los Angeles zaprezentowała swoje najnowsze dzieło - Rezvani Beast Alpha.

Podczas, gdy zapowiadany od ponad pięciu lat polski supersamochód Arrinera nadal nie zadebiutował w wersji drogowej, Amerykanie z firmy Rezvani pokazali model Beast Alpha, który na pierwszy rzut oka wydaje się być jedynie zmodyfikowaną wersją modelu Beast, wyposażoną w twardy dach. Różnic jest jednak więcej, a najciekawszą z nich wydaje się być niezwykle oryginalny system otwierania drzwi (tak ciekawego rozwiązania nie mieliśmy okazji oglądać od momentu premiery BMW Z1), które możecie zobaczyć w galerii poniżej:

 

 

W odróżnieniu od Rezvani Beast, który powstał na bazie pojazdu Ariel Atom (wychwalanego pod niebiosa kilka lat temu przez Jeremy’ego Clarksona), Beast Alpha został zbudowany na podwoziu pochodzącym z Lotusa. Sercem samochodu jest czterocylindrowa jednostka Hondy o oznaczeniu K24 i pojemności 2,4 litra, odpowiednio zmodyfikowana i wyposażona w turbosprężarkę firmy Rotrex. W efekcie relatywnie niewielki silnik generuje moc aż 500 koni mechanicznych. Należy wspomnieć też o tym, że samochód został odciążony, jak tylko było to możliwe i waży zaledwie 884 kilogramy, co pozwala mu na rozpędzenie się do setki w zaledwie 3,2 sekundy, a prędkość maksymalna “Bestii Alfa” wynosi 281 kilometrów na godzinę.

 

 

Jeśli zaś chodzi o cenę, to tanio oczywiście nie jest - samochód został przez swoich twórców wyceniony na 200 000 dolarów, czyli około 836 tysięcy złotych. Dla osób, które chciałyby się wyróżnić na drodze, a Ferrari i Lamborghini uważają za zbyt pospolite, jest to z pewnością interesująca alternatywa.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska