70 modeli na 70. urodziny Ferrari

2016-11-22
70 modeli na 70. urodziny Ferrari

Limitowane edycje wyjątkowych samochodów cieszą się wielkim powodzeniem. Ci, których stać na Ferrari, już mogą się cieszyć, bo włoska firma ma zamiar stworzyć 350 niepowtarzalnych aut na swoje 70. urodziny. To będą samochody powstałe na bazie obecnie produkowanych przez Ferrari modeli.

 

Każdy z samochodów ma być poświęcony któremuś ze słynnych kierowców związanych z Ferrari (a było ich naprawdę wielu), wydarzeniu w historii firmy lub znanemu autu wyścigowemu. Powstanie 70 limitowanych wersji, łącznie zostanie wyprodukowanych 350 unikalnych pojazdów.

 

Na razie Ferrari pokazało 5 przykładowych modeli. Pierwszy to hołd dla Stirlinga Mossa, jednego z najsłynniejszych kierowców wyścigowych. Brytyjczyk zasiadał kiedyś za sterami Ferrari 250 GT SWB Berlinetta, za kierownicą którego w 1961 roku zwyciężył Tourist Trophy. Poświęcony mu samochód to Ferrari F12 berlinetta „Stirling”.

 

Z kolei Michaela Schumachera sławiło będzie Ferrari 488 GTB „Schumacher” . Zmagający się z chorobą niemiecki mistrz wygrywał dla Ferrari tytuły mistrza świata F1 i dziesiątki Grand Prix na całym świecie.

 

Ferrari California T „Steve McQueen” nawiązuje do kultowego modelu 250 GT Berlinetta Lusso z 1963 roku. Jeździł nim hollywoodzki aktor Steve McQueen. Będą też samochody odnoszące się do konkretnych wydarzeń. Ferrari 488 Spider „The Green Jewel” kolorystyką nawiązuje do Ferrari 365 P2, który w 1965 roku został wystawiony do 9-godzinnego wyścigu na torze Kyalami w RPA przez zespół British David Piper Racing Team. Wtedy Ferrari wygrało ten wyścig.

 

Jakie będą kolejne modele? Ferrari będzie je stopniowo pokazywało. Możemy się spodziewać, że najbardziej drogie firmie nazwiska zostaną uhonorowane samochodami dostępnymi tylko w jednym egzemplarzu.

 

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska