Kobiety widzą to inaczej: oto ich Auta Roku 2016

Kobiety widzą to inaczej: oto ich Auta Roku 2016

Jeśli wydaje się wam, że to my mężczyźni dzielimy i rządzimy, to jesteście w błędzie. Przynajmniej w państwach rozwiniętych połowę samochodów kupują kobiety, a na drugą połowę mają przemożny wpływ. Panie właśnie zdecydowały, które auta tego roku najbardziej przypadły im do gustu. Zgadzacie się z wyborem?

 

Szowinistycznie komentarze możecie sobie schować. Nieprawdą jest, jakoby dla kobiet ważny był tylko kolor. Coraz więcej przedstawicielek płci pięknej zna się na motoryzacji i dokonuje świadomych wyborów. Kobiety pracują, są zamożne, zakup auta to dla nich oczywistość. Z badań wynika, że wybierają rozsądniej od mężczyzn, nie kierują się emocjami. I... nie pytają o zdanie. Brawo one!

 

W Polsce jeszcze 20 lat temu prawo jazdy miało niespełna 700 tys. kobiet, dziś 7 milionów, zaledwie o milion mniej od mężczyzn. To chyba świadczy najdobitniej o motoryzacyjnej emancypacji płci pięknej!

 

Ale do rzeczy. Mija rok 2016, panie z całego świata (17 kobiet z 14 krajów) właśnie wybrały swoje auta roku: jedno główne i kilka innych w poszczególnych kategoriach. Moc i osiągi były dla nich ważnym kryterium, ale nie jedynym, jak dla większości z nas. Panie przyglądały się funkcjonalności, relacji jakość-cena, wielkości, trwałości, designowi, ale także drobnym udogodnieniom, które uznały za ważne ze swojego punktu widzenia (np. łatwości montażu fotelików dla dzieci, pojemności bagażnika etc).

 

Ich wybór okazał się niezwykle interesujący. Numerem 1 we wszystkich kategoriach został Jaguar F-Pace, nowy SUV z Wielkiej Brytanii, który konkuruje z BMW X3, czy Audi Q5. Jaguar został też laureatem w jednej z kategorii, jakże istotnej w dzisiejszych czasach, mianowicie został najlepszym SUV-em.

 

Jako auto rodzinne jury złożone z pań wyróżniło Hondę Civic, głównie za niezawodność i praktyczność oraz design. Jako samochód sportowy, bo i taka kategoria się znalazła w wyborach, wygrał Ford Mustang. Z kolei najlepszym autem na każdą kieszeń, budżetowym, okrzyknięta została inna Honda: Jazz. W kategorii luksus wygrało Volvo V90, wersja kombi limuzyny ze Szwecji, a ekologicznym Kobiecym Autem Roku 2016 została najnowsza wersja Toyoty Prius.

 

Przyznacie, że wybory kobiet wyglądają nieźle i raczej niewiele im można zarzucić...

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska