Matt Damon w filmie o wyścigach na Isle of Man

2016-11-25
Matt Damon w filmie o wyścigach na Isle of Man

Najniebezpieczniejsze motocyklowe zawody na świecie – Isle of Man Tourist Trophy – doczekają się filmu, który będzie je sławił. I to hollywoodzkiego, bo główne role zagrają Matt Damon i Liam Nisson. Szykuje się uczta dla fanów jednośladów.

O filmie niewiele wiadomo, poza tym, że trwają nad nim prace. Reżyserem będzie Ben Younger, a główną rolę zagra Matt Damon. Zarys scenariusza to klasyczna historia z motocyklistą, który nie ściga się już zawodowo, jest na sportowej emeryturze, ale z jakiegoś powodu (nie znamy go), postanawia udowodnić wszystkim, że spisanie go na straty było przedwczesne.

 

Matt Damon sam jest motocyklistą, ale trasy na wyspie Man (leży między Wielką Brytanią i Irlandią) są naprawdę trudne. Jego wyścigowe przejazdy ma dublować zawodowiec: Cameron Donald. Głównym bohaterem jeśli chodzi o jednoślady będzie Honda CBR 1000RR Fireblade.

 

Wyścigi na Isle of Man są najniebezpieczniejsze na świecie. Do dziś zginęło w nich ponad 250 motocyklistów. W najtragiczniejszym roku 2005 śmierć poniosło 9 zawodników. Od 1946 roku tylko dwa razy obyło się bez ofiar śmiertelnych.

 

Pierwsze zawody przeprowadzono w 1911 roku. Do dziś trasa niewiele się zmieniła. Liczy 60 km, a na większości odcinków jest zupełnie niezabezpieczona. Motocykliści osiągają nieprawdopodobne prędkości (przekraczają 300 km/h), po drodze przejeżdżają przez kilka miejscowości.

 

Zawody na wyspie Man odbywają się zawsze na początku czerwca. Na torze Snaefell Mountain Course przeprowadza się Isle of Man Tourist Trophy i Manx Grand Prix. Film, w którym zagrają Matt Damon i Liam Neeson, będzie poświęcony temu pierwszemu wyścigowi.

 

Data premiery filmu poświęconemu najbardziej szalonym wyścigom motocyklowym na świecie nie została jeszcze ustalona. Można się spodziewać, że będzie miała miejsce raczej w 2018, nie 2017 roku.



Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska