Car Of The Year 2017: finałowa siódemka

2016-11-29
Car Of The Year 2017: finałowa siódemka

Znamy siódemkę najlepszych europejskich samochodów tego roku. Jury Car Of The Year (COTY) wybrało auta, z których to jedyne zostanie ogłoszone tuż przed targami w Genewie w 2017 roku.

 

Prestiżowy tytuł jest przedmiotem marzeń producentów. Klienci naprawdę zwracają uwagę na laur kierując się nim podczas dokonywania wyboru. W tym roku o COTY 2017 powalczy Alfa Romeo Giulia, Mercedes Klasy E, Citroen C3, Nissan Micra, Volvo S90, Toyota C-HR i Peugeot 3008.

 

Co ciekawe, w finałowej siódemce nie ma ani jednego samochodu z Korei Południowej, ani przedstawiciela koncernu Volkswagena. W tym drugim przypadku trudno powiedzieć, czy to dlatego, że ani VW, ani Seat, Audi, czy Skoda, nie wyprodukowały ciekawych samochodów, czy to raczej kara za Dieselgate.

 

W zeszłym roku w COTY wygrała „polska” Astra Opla, produkowana w Gliwicach. Dwa lata temu triumfował Volkswagen Passat, a jeszcze wcześniej Peugeot 308. Jak doskonale widać, członkowie jury są raczej zachowawczy, nie nagradzają samochodów nietuzinkowych, sportowych, czy niepraktycznych. Skupiają się na wozach ekonomicznych i popularnych.

 

Jury COTY to 58 dziennikarzy. Polskę reprezentuje aż dwóch: Wojciech Sierpowski i Maciej Ziemek. W historii konkursu najwięcej triumfów zanotował koncern Fiata – 9. 6 razy wygrywało Renault, a Opel i Ford po 5 razy.

 

Ogłoszenie wyników nastąpi tradycyjnie podczas dni prasowych przed Salonem Samochodowym w Genewie (marzec 2017).

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska