McLaren 570S Design Edition

McLaren 570S Design Edition

Od premiery modelu 570S minęło już nieco czasu – auto zostało po raz pierwszy zaprezentowane na Auto Show w Nowym Jorku w 2015 roku. McLaren postanowił go nieco odświeżyć, czego efektem jest 570S Design Edition.

McLaren 570S nie jest co prawda najszybszym, ani najmocniejszym modelem w gamie brytyjskiego producenta, ale w żadnym wypadku nie można nazwać go słabym. Pod maską znajduje się bowiem silnik V8 o pojemności skokowej 3,8 litra, który dzięki pomocy dwóch turbosprężarek generuje moc 570 koni mechanicznych przy 7400 obrotach, a maksymalny moment obrotowy wynosi 600 niutonometrów. Moc jest przenoszona na koła za pomocą dwusprzęgłowej, siedmiostopniowej przekładni SSG Graziano.

 

 

Samochód w standardowej wersji został przez producenta wyceniony na 180 tysięcy dolarów, czyli około 750 tysięcy złotych. Jeśli jednak potencjalny nabywca zdecyduje się dołożyć do bazowej ceny kolejne 10 tysięcy dolarów, może stać się posiadaczem egzemplarza z niedawno zaprezentowanej wersji Design Edition. Jest to nic innego, jak nowy pakiet stylistyczny, który obejmuje kolor lakieru (ten, który widzicie na zdjęciach, został przez producenta nazwany Vermillion Red – w ofercie znajdą się także Onyx Black, Storm Grey, Ventura Orange, oraz Silica White), nowe, pięcioramienne obręcze, kolorowe zaciski tarcz hamulcowych oraz końcówka wydechu. Zmian doczekało się także wnętrze, które zostało tak zmienione stylistycznie, aby pasowało do tego, co widzimy z zewnątrz.

 

 

Na naszej stronie regularnie informujemy o interesujących pojazdach – zarówno o supersamochodach, takich jak Rezvani Beast Alpha, NIO EP9 czy też Aston Martin Vanquish S, a także o bardziej przyziemnych autach – zapraszamy na przykład do przeczytania o naszych wrażeniach z jazdy Skodą Kodiaq.

 

 

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska