Lotus Exige Sport 380 – najszybszy w historii!

Lotus Exige Sport 380 – najszybszy w historii!

Wygląda jak dziecięcy resorak w powiększonej wersji. I zapewne daje odpowiednio więcej frajdy. Lotus zaprezentował właśnie najnowszą wersję modelu Exige, czyli zabawki dla dużych chłopców.

Brytyjska firma przyzwyczaiła nas do tego, że chociaż w gamie nie posiada zbyt wielu różnych modeli, to każdy z nich występuje w niezliczonej ilości różnych wariantów i edycji limitowanych. Najnowsza wersja modelu Exige, która została oznaczona jako Exige Sport 380 jest najszybszym wariantem tego Lotusa w historii.

 

 

Zgodnie z informacjami podanymi przez producenta, Exige Sport 380 waży zaledwie 1066 kilogramów. Tak małą masę udało się osiągnąć dzięki zastosowaniu włókna węglowego – został z niego wykonany między innymi tylny spoiler oraz dyfuzor, a także przedni zderzak. Dzięki tym oraz kilku innym usprawnieniom samochód jest w stanie rozpędzić się od zera do stu kilometrów na godzinę w zaledwie 3,7 sekundy, a prędkość maksymalna wynosi 286 km/h.

 

Samochód jest napędzany silnikiem skonstruowanym przez Toyotę – jest to wyposażona w turbosprężarkę jednostka V6 o pojemności 3,5 litra, która rozwija moc 375 koni mechanicznych oraz 420 niutonometrów maksymalnego momentu obrotowego. Moc jest przekazywana na koła za pomocą sześciostopniowej, manualnej skrzyni biegów, co z pewnością docenią kierowcy, którzy lubią mieć wszystko pod kontrolą. Potencjalni nabywcy mogą wybierać spośród dziesięciu dostępnych kolorów nadwozia. Lotus Exige Sport 380 został wyceniony na 67 900 funtów w Wielkiej Brytanii oraz 89 900 euro w Niemczech.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska