Robot DJ-em na imprezie. Dał radę [VIDEO]

2016-12-02
Robot DJ-em na imprezie. Dał radę [VIDEO]

Chcesz zobaczyć robota DJ-a w akcji? To obejrzyj ten niesamowity film prezentujący DJ-a YuMi, który stoi za konsoletą obok swojego mentora - nagradzanego DJ-a Yoda.

 

Robot YuMi został zaprojektowany do ścisłej współpracy z ludźmi i zaprogramowany tak, aby zagrać jedyny w swoim rodzaju set podczas prezentacji Forda Fiesty nowej generacji, która odbyła się w siedzibie głównej Forda w Kolonii w Niemczech.

W tym roku ten kultowy model świętuje czterdziestą rocznicę powstania, dlatego na liście setów znalazły się utwory stworzone od roku 1976 do teraz. Wielokrotnie nagradzany DJ muzyki hip hop i producent DJ Yoda, który współpracował wcześniej z takimi muzykami jak Mark Ronson i Dr Dre oraz z artystą Banksym, poświęcił dwa tygodnie na pracę nad projektem, który był niecodziennym wyzwaniem.

- Współpracowałem wcześniej z orkiestrą klasyczną, beatboxerem i orkiestrą dętą, ale jednym z najbardziej szalonych wyzwań było nauczenie robota pracy DJ-a. Były momenty, kiedy nie wiedziałem, czy wszystko się uda - przyznaje DJ Yoda. - Największym wyzwaniem było nauczenie programistów robota rytmu. W grę wchodziło wiele kalkulatorów.

 

Ford nieprzypadkowo wybrał taką formę oprawy dla premiery swojego auta. Jest jednym z tych producentów samochodów, który opracowuje zintegrowane podejście do współpracy fachowców i robotów na linii produkcyjnej.

A oto lista setów DJ-a YuMi

Lata 70. Jump On It - Bob McGilpin
Lata 70. DJ Rap - Poor Boy Rappers
Lata 80. U Really Got It Goin’ On - Maria Mendez
Lata 80. Play The Game - Easy Listening
Lata 90. Feel The Music - Kid Wavy
Lata 90. Get Up - Demrick
Lata 2000 V8 Unicorn - Eddy the Atlantis
Lata 2000 Gimme That Power - Ben England, Hannah V and Max Marshall

 

Źródło: Ford

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska