Paintballowy pojedynek na motocyklach: stunterzy kontra trialowcy

Paintballowy pojedynek na motocyklach: stunterzy kontra trialowcy

Z jednej strony prawdziwi kaskaderzy - mistrzowie nieprawdopodobnych ewolucji, z drugiej goście na motocyklach pozbawionych siodełek – kto zwycięży w tym pasjonującym pojedynku?

Zwyczajne poruszanie się jednośladem dla wielu motocyklistów po prostu za mało. Nie dziwi zatem fakt, że tworzone są coraz bardziej wymyślniejsze dyscypliny sportowe z dwoma kółkami w roli głównej. Mamy już gymkhanę, motocross, czy nawet motocyklowy hokej na lodzie. Teraz okazało się, że na pojazdach jednośladowych można uprawiać także... paintball!

 

Jakkolwiek jazda na motocyklu bez siodełka może na pierwszy rzut oka wydawać się dziwna, to jednak należy mieć na uwadze to, że trial to najstarsza dziedzina sportów motocyklowych. Dyscyplina, która jak żadna inna uczy zachowania równowagi na dwóch kółkach i doskonale pomaga w ulepszaniu techniki jazdy jednośladem.

 

Zawodnicy zajmujący się motocyklową kaskaderką mają z kolei największe możliwości ku temu, aby wywołać opad szczęki do samej ziemi u widzów obserwujących ich popisy. Tak właśnie zrobił młody polski stunter, który wykonał wheelie na skuterze stojąc na głowie. Nie ulega wątpliwości, że identycznie jak w przypadku trialu kluczem do sukcesu jest precyzja i idealne wyczucie motocykla.

 

Co jednak się stanie, gdy pojazdy jednej i drugiej grupy zostaną dodatkowo wyposażone w paintballowe markery? Kto wykaże się większym sprytem i jakie umiejętności okażą się kluczowe w skutecznym strzelaniu do przeciwników kulkami z farbą? Jeśli kiedykolwiek się nad tym zastanawialiście, już nie musicie – po prostu obejrzyjcie poniższy film:

 

 

Jak się okazuje, ludzka wyobraźnia wydaje się nie mieć granic jeśli chodzi o wymyślanie kolejnych sportów motocyklowych. Jak myślicie, jakie dyscypliny z jednośladami w roli głównej przyjdzie nam podziwiać w przyszłości?

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska