Dodatkowe LaFerrari zlicytowano dla dobra Włochów

2016-12-05
Dodatkowe LaFerrari zlicytowano dla dobra Włochów

Takich akcji Ferrari nie robiło wiele w swojej historii. Firma wyprodukowała dodatkowy egzemplarz najdroższego i najlepszego ze swoich samochodów - LaFerrari. Specjalne auto zostało zlicytowane na aukcji charytatywnej i osiągnęło rekordową cenę 7 milionów dolarów.

Aukcja właśnie się zakończyła. Prowadził ją dom aukcyjny Sotheby's i organizacja charytatywna National Italian American Foundation's Earthquake Relief Fund. Anonimowy nabywca zapłacił 7 milionów dolarów za flagowy model z koniem na masce. Wspierając szczytny cel ustanowił tym samy rekord dla nowych samochodów przeznaczonych na aukcję.

 

Jak wskazuje nazwa organizacji charytatywnej, LaFerrari było licytowane, by uzyskać fundusze dla potrzebujących, którzy ucierpieli w trzęsieniu ziemi, jakie nawiedziło centralne Włochy. Cała suma zostanie im przekazana, ponieważ Sotheby's zrezygnowało z prowizji (to również rzadkość, nawet podczas aukcji charytatywnych).

 

Ostatnie LaFerrari, które znalazło swojego nabywcę w ten sposób, jest dodatkowym modelem. Miało powstać jedynie 499 sztuk, ale wykonano ich 500. Egzemplarz zlicytowany jest wyjątkowy nie tylko dlatego, ale ze względu na dwa szczegóły. Model jest tradycyjnie czerwony, ale na masce została namalowana niewielka włoska flaga oraz dwa białe pasy – z przodu i z tyłu. To przypomnienie, na co pójdą pieniądze. Drugi szczegół znajduje się w środku i jest to specjalna tabliczka z informacją o wydarzeniu.

 

LaFerrari to najmocniejsze Ferrari – następca takich modeli jak F40, F50 i Enzo. Jest hybrydą, zasilaną motorem spalinowym i elektrycznym. Pierwszy ma 12 cylindrów i dostarcza 800 koni mechanicznych mocy i 900 Nm momentu obrotowego. Drugi dodatkowe 163 konie. Łączna moc układu to 963 KM. To przekłada się na osiągi, które wynoszą: 2,8 sekundy do setki i 20 sekund do 300 km/h. Vmax to niemal 400 km/h.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska