Kolor zależy od nastroju: Lexus cały w diodach

2016-12-07
Kolor zależy od nastroju: Lexus cały w diodach

Jaki kolor nadwozia wybrać? Odpowiedź na to trudne pytanie, które zadają sobie wszyscy kupujący nowy samochód, znalazł Lexus. Pokrył nowego IS-a diodami, które dają pełną dowolność.

 

Powierzchnię nadwozia nowego Lexusa IS F Sport pokryto 41999 sterowanymi komputerowo, wielokolorowymi LED-ami. Paski diod o łącznej długości 800 metrów, połączonych przewodami mierzącymi łącznie 1610 metrów. Miały razem moc ponad 2 kilowatów i świecąc jednocześnie mogły wytworzyć światło o sile 175 tys. lumenów.

 

Sterowanie przez 20 mikrokontrolerów, generujących w ciągu sekundy 55 megabitów danych, umożliwiło wyświetlanie na karoserii ruchomych obrazów albo barwnych wzorów w trzech trybach – animacji podkreślającej linie nadwozia, wizualizacji muzyki lub sterowania gestami.

 

Tak uzbrojony Lexus IS zagrał w nowym teledysku do przeboju „Be the One”, którym brytyjska piosenkarka Dua Lipa zdobyła w Polsce podwójną Platynową Płytę i liczne nagrody w wielu krajach całego świata. Teledysk jest efektem współpracy Lexusa i Vevo, wyreżyserował go Daniel Kaufman.


 

Lexus IS F Sport dostępny jest w dwóch wersjach napędu – IS 200t z dwulitrowym, turbodoładowanym silnikiem benzynowym o mocy 238 KM, napędzającym koła tylnej osi za pośrednictwem automatycznej, 8-stopniowej skrzyni biegów z trybem sekwencyjnym oraz IS 300h z hybrydową jednostką o łącznej mocy 223 KM.

 

Źródło: Lexus, Mototarget.pl

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska