Nowa Insignia: jest nieźle!

2016-12-08
Nowa Insignia: jest nieźle!

Opel prezentuje model Insignia Grand Sport. Następca Insignii pierwszej generacji będzie świętował swoją światową premierę na salonie w Genewie w marcu 2017 roku. Zdjęcia i garść szczegółów technicznych ujawniona została już teraz.

 

Insignia Grand Sport opiera się na nowej architekturze. Rozstaw osi wydłużono o 92 mm, co przekłada się na znacznie przestronniejsze wnętrze. Odczują to zwłaszcza pasażerowie podróżujący z tyłu. Projektanci nadali nowej Insignii Grand Sport sportowe proporcje, dzięki którym samochód doskonale sprawdza się w roli flagowego modelu: optycznie wydaje się dłuższy i szerszy niż jest w rzeczywistości, ma smukłą i dynamiczną sylwetkę coupé, a przy tym nie brakuje mu dostojności charakterystycznej dla pojazdów klasy wyższej. Na uwagę zasługuje także współczynnik oporu aerodynamicznego wynoszący zaledwie 0,26. We wnętrzu Insignia Grand Sport charakteryzuje się oszczędną w detalach deską rozdzielczą, która otacza kierowcę. Pozycja fotela obniżona o 3 centymetry zapewnia bardziej intensywne i bezpośrednie wrażenia z jazdy.

Nowa Insignia Grand Sport nie tylko wygląda bardziej dynamicznie, lecz jest też taka w rzeczywistości. Podobnie jak w przypadku Opla Astry, przy projektowaniu nowej Insignii wiele uwagi poświęcono wydajności. Zoptymalizowana konstrukcja nadwozia oraz zastosowanie lżejszych materiałów pozwoliły zmniejszyć masę pojazdu aż o 175 kilogramów. Nowe rozwiązania techniczne, takie jak napęd na wszystkie koła z systemem wektorowania momentu obrotowego czy nowa ośmiobiegowa przekładnia automatyczna, pozwalają kierowcy w pełni wykorzystać atuty samochodu.

Inżynierowie firmy Opel opracowali drugą generację systemu LED IntelliLux przeznaczoną do Insignii. Reflektory w tym samochodzie reagują szybciej, działają z większą precyzją i świecą z większą mocą, a wiązka świateł drogowych ma zasięg do 400 metrów. Asystent pasa ruchu z funkcją automatycznej korekty toru jazdy, nowy wyświetlacz head-up oraz kamery obserwujące otoczenie pojazdu, zapewniające widok 360 stopni, wraz z funkcjami podnoszącymi komfort, takimi jak unikatowe fotele premium z atestem AGR, maty grzejne w przednich i tylnych fotelach czy podgrzewana szyba czołowa, dodatkowo zwiększają wygodę użytkowania nowej Insignii. Na pokładzie nie mogło oczywiście zabraknąć systemu multimedialnego i opcji łączności dostępnych za pośrednictwem systemu IntelliLink najnowszej generacji oraz osobistego opiekuna kierowcy Opel OnStar.

 

Informacje o dostępnych silnikach i innych nowościach, jakich możemy się spodziewać po nowej Insignii, Opel będzie dawkował aż do premiery modelu, która będzie miała miejsce w Genewie w 2017 roku.

 

Źródło: Mototarget.pl

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska