Nowy Mercedes Klasy E Coupe: moc i styl

2016-12-12
Nowy Mercedes Klasy E Coupe: moc i styl

Mercedes Klasy E pojawił się na rynku rok temu. Wiceprezesi i menedżerowie rzucili się do salonów, by go kupować i podkreślać swój bardzo-ważny-status (dla prezesów jest Klasa S). Teraz do E Klasy dołącza jej wersja Coupe, dla trochę bardziej wyluzowanych garniturowców.

 

Oczywiście, że Klasie E Coupe nie brakuje ani stylu, ani elegancji. Jest równie drogim, dobrze dopracowanym i wytwornym, a także prestiżowym samochodem. Ale dzięki zadziornemu nadwoziu, takiemu kojarzącemu się ze sportem, a niekoniecznie z pracą, pozwala złapać więcej luzu.

 

Oficjalna premiera Klasy E Coupe będzie miała miejsce dopiero w Detroit, ale pierwsze zdjęcia i teaser Mercedes zdecydował się ujawnić już teraz. Samochód będzie wyposażony we wszystkie nowinki techniczne swojego pierwowzoru, w tym system pozwalający na półautonomiczną jazdę w korku i na autostradzie. Radary i czujniki śledzą pasy, auta poprzedzające i całą drogę. Swobodnie można na jakiś czas zdjąć ręce z kierownicy: auto samo skręci, przyspieszy i wyhamuje. Bez obaw.

 

Na razie pokazano jedynie garść zdjęć, Mercedes milczy w sprawie silników. Można się spodziewać, że do auta zamówić będzie można mocniejsze jednostki 4- i 6-cylindrowe, te same, które pracują w Klasie E.

 

Na szczycie listy znajdzie się topowy E Coupe opracowany przez AMG. Auto ma 4-litrowy silnik V8 z podwójnym doładowaniem. Bestia generuje 612 koni mechanicznych i 850 Nm momentu obrotowego. Osiągi? Na poziomie supersamochodu. Na oficjalne dane czekamy.

 

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska