Ferrari J50 zaprezentowane!

Ferrari J50 zaprezentowane!

Słynna włoska firma postanowiła w ciekawy sposób uczcić 50. rocznicę swojej obecności na rynku japońskim - stworzyła nowy model, nazwany J50.

Ferrari udało się utrzymać całą sprawę w tajemnicy aż do momentu oficjalnego zaprezentowania samochodu na oficjalnej prezentacji w National Art Center w Tokio. Model J50 powstał w pracowniach departamentu projektów specjalnych w siedzibie firmy w Maranello. Bazą dla J50 był model 488 Spider. Najmłodsze dziecko w rodzinie Ferrari nie trafi jednak do seryjnej produkcji, a cieszyć się nim będą mogli jedynie nieliczni - włoska firma planuje bowiem produkcję tego modelu w zaledwie 10 egzemplarzach.

 

 

W przeciwieństwie do 488 Spider, który został wyposażony w składany, metalowy dach, w J50 postanowiono zastosować panele targa wykonane z włókna węglowego. Zdaniem producenta “to powrót do znanych i uwielbianych modeli Ferrari, produkowanych w latach 70. i 80.”.

 

 

Jeśli mówimy o pokrewieństwie z 488 Spider, specyfikacja techniczna nie jest żadnym zaskoczeniem i wiemy, jakie możliwości ma J50. W samochodzie znalazł się podwójnie doładowany silnik V8 o pojemności 3,9 litra, rozwijający moc 680 koni mechanicznych. Oba samochody różnią się jednak od siebie, więc zagadką pozostają takie wartości jak prędkość maksymalna oraz przyspieszenie. 488 Spider setkę osiągał w trzy sekundy, a wskazówka prędkościomierza była w stanie wskazać liczbę 325. Całość porusza się na imponujących, 20-calowych felgach.

 

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska