Diamentowy crossover: nowy Mitsubishi ASX

2016-12-17
Diamentowy crossover: nowy Mitsubishi ASX

Popularny crossover od Mitsubishi – ASX – debiutuje właśnie po zmianach stylizacyjnych i we wnętrzu. Tym razem facelifting okazał się głęboki.

 

Zmiany objęły wnętrze i wyposażenie pojazdu. Produkowany w Japonii Mitsubishi ASX 2017 jest oferowany w 8 różnych konfiguracjach, z trzema silnikami, dwoma rodzajami napędu – 2WD i 4WD oraz trzema skrzyniami biegów.
 
Wśród opcji pojawiają się teraz wersje specjalne – Cool Edition z benzynowym silnikiem 1.6 i Ralliart z napędem na 4 koła, automatyczną skrzynią biegów i silnikiem Diesla o pojemności 2.2.

 

Zmodernizowane Mitsubishi ASX 2017 zostało zaprezentowane jesienią podczas wystawy motoryzacyjnej w Paryżu. Od czasu debiutu rynkowego pierwszego wcielenia Mitsubishi ASX w 2010 roku, ten model trafił aż do 1 100 000 klientów na całym świecie. Obecnie crossover Mitsubishi ASX cieszy się statusem globalnego bestsellera marki. Mitsubishi ASX jest także najbardziej lubianym przez Polaków modelem spod znaku Trzech Diamentów.

 

Mitsubishi ASX 2017 został opracowany w oparciu o nową koncepcję wizualną MMC o nazwie Dynamic Shield, która zapowiada nadejście nowej generacji samochodów firmy. Design podkreśla dynamikę i poczucie bezpieczeństwa, które zapewniają SUV-y i crossovery. Charakterystyczne dla tego projektu, chromowane listwy umieszczone po obu stronach logotypu w kształcie trzech diamentów, dają trójwymiarowy efekt ruchu.

 

W zgodzie z tą koncepcją, w modelu Mitsubishi ASX 2017 zmodyfikowano przedni zderzak i umieszczono w nim chromowane listwy, a część centralna została polakierowana na czarno. Ponadto, górna atrapa chłodnicy jest teraz wykonana z cienkich, czarnych listew umieszczonych poziomo. Element ten łączy się z reflektorami, zapewniając spójny wygląd przedniej części nadwozia.

 

Zmiany objęły także wnętrze odświeżonego Mitsubishi ASX 2017, które za sprawą lepszego wyciszenia oferuje znacznie wyższy komfort podróżowania. Na liście modyfikacji znajdziemy tapicerkę z nowego materiału, mocniej wyprofilowaną tylną kanapę, nowy radioodtwarzacz z ekranem dotykowym i detale takie, jak nowy kluczyk z pilotem, czy kontrolka niskiego stanu płynu do spryskiwaczy.

 

Mitsubishi ASX 2017 4WD wykorzystuje elektroniczny napęd na cztery koła All Wheel Control, który działa z wyprzedzeniem, nie dopuszczając do poślizgu kół. System oferuje kierowcy wybór trzech trybów pracy dopasowanych odpowiednio do jego preferencji i warunków podróżowania. Elektronicznie kontrolowane sprzęgło wykorzystuje sterowanie antycypacyjne, aby rozdzielić odpowiednią ilość momentu obrotowego pomiędzy przednią a tylną oś, wykorzystując w tym celu dane z czujnika położenia pedału gazu oraz bazując na prędkości pojazdu, warunkach drogowych i działaniach kierowcy.

 

Mitsubishi ASX 2017 jest oferowane z 3 silnikami: benzynową jednostką o pojemności 1,6 litra z systemem zmiennych faz rozrządu i mocy 117 KM, silnikiem Diesla o pojemności 1.6 litra i mocy 114 KM i silnikiem Diesla o pojemności 2.2 litra i mocy 150 KM.

 

Ceny nowego Mitsubishi ASX 2017 zaczynają się od 69 990 zł.

 

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska