Jeszcze mocniej: nowe Lambo Aventador S

2016-12-19
Jeszcze mocniej: nowe Lambo Aventador S

Sześć lat po genewskim debiucie Laborghini postanowiło wzmocnić swój flagowy model. Aventador nazywa się teraz Aventador S i jest nie tylko potężniejszy, ale i lżejszy i szybszy.


Co ciekawe, zdecydowano się także na zmiany stylizacyjne. Wóz z Sant'Agata Bolognese stał się agresywniejszy, choć przecież poprzednik aż kipiał testosteronem. Uzyskano to dzięki kilku nowym przetłoczeniom i dodatkom. Inny jest nos i przedni spojler, zastosowano więcej włókna węglowego. Te zmiany, poza tym, że odświeżają wygląd, spowodowały, że siła docisku wzrosła o 130 proc.

 

Najważniejsze zmiany zaszły w silniku. 12-cylindrowy motor o pojemności 6,5 litra ma dodatkowe 40 KM mocy. Generuje teraz 740 KM i 690 Nm momentu obrotowego. Żeby to się udało zoptymalizowano system zmiennych faz rozrządu i system dolotowy o zmiennej geometrii. Nowe Lambo Aventador S kręci się teraz do 8500 obrotów, a nie 8350, jak poprzednik.

 

Nowa jest skrzynia biegów (siedmiobiegowa) i układ wydechowy. Jakkolwiek osiągi się przez to nie poprawiły (wciąż 2,9 sekundy do setki i 350 km/h prędkości maksymalnej), Lamborghini łatwiej się prowadzi na torze i czasy poszczególnych okrążeń są lepsze. To dlatego, że przekalibrowano wszystkie tryby jazdy, jakimi dysponuje auto (sport, race).

 

Cena? W Stanach Zjednoczonych za auto trzeba zapłacić od 421 350 dolarów, a w Wielkiej Brytanii od 225 955 funtów.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska